Porsche, Yazılım Hatası Cihetiyle 43 Bin Taycan’ı Et Kafalı Çağırdı

Almanya merkezli spor makine üreticisi Porsche, ürettiği erdemli performanslı araçlarla tanınıyor. Müşareket, ortaya koyduğu elektrikli Taycan modeliyle aynı süredir adından kortej ettiriyor. Elektrikli bire bir aracın sunabileceği performansı koskocaman bir şekilde gösteren Taycan; Turbo, Turbo S ve 4S gibi farklı versiyonlarıyla birlikte karşımıza çıkmıştı.

Iri beğeni toplayan elektrikli Porsche modeli, sonuç zamanlarda yıpranmamış ayrımsız sorunla mücadele ediyor gibi görünüyor. Porsche, yazılım kaynaklı sorunlardan çevre motosiklet sorunları yaşması beklenen olan 43 bin nüsha Taycan ’ı vurdumduymaz çağırıyor. İşte detaylar:

Yazılımsal aynı sorun sebebiyle motoru çabucak kapanıyor

Taycan

Porsche, haziran ayına kadar üretilmiş ve teslim edilmiş olan mecmu Taycan modellerini et kafalı çağırdı. Şirkette becerikli namına görev yapan Klaus Rechberger, matbuat mensuplarına, sorunun kısaca 130 araçta görüldüğünü ve değme kazaya sebebiyet vermediğini açıkladı.

Bu sorunun yazılımda kâin bire bir kusurdan ötürü yaşandığı belirtiliyor. Bilgilere göre bu ayıp, bataryadan gücünü kayran motorun bir anda kendini kapatmasına sebep oluyor. Elbette günce hayatta bunun kişilere sevgili çıkaracağını demek el değil. Buna ilişik olarak Porsche, yazılımdaki kusurun engin paylaşılacak olan tıpkısı güncelleme eliyle çözülemeyeceğini belirtti. Bu da Taycan modeline topluluk olan kişilerin selim bulunan tamirat merkezlerinde yaklaşık 1 saat etmek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Porsche ’nin Taycan modelleri hakkında sizlerin düşünceleri neler? Elektrikli araçların benzin kabil yakıtlarla çalışan araçların yerini andıran zamanda alacağını düşünüyor musunuz? Taycan ve genel namına elektrikli otomobiller hakkındaki fikirlerinizi istimara kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: