Prof. Dr. Meram Delicesine: Türkiye, Muhtemelen 3-4 Ay İçinde Normale Dönecek

Telkih sebebiyle topluluk bağışıklığı derece derece güçlenen Türkiye ’nin tekmil anlamıyla ne ant normale döneceğine dayalı eskimemiş bir tahmin geldi. BioNTech firmasının kurucularından Prof. Dr. Erek Delimsirek, katıldığı törende pandemi karşı umut donör açıklamalarda bulundu.

Sabancı Üniversitesi ’nin hatim törenine video konferans yöntemiyle katılan Hedef Atmaca, aşılamanın şu asıl kadar katettiğimiz yola olan katkısına değindi. Mecnunca, ağız ağıza normalleşmenin ülkemizde gerçekleşebileceği gündüz üzere güz aylarını gösterdi.

Türkiye güzün tamamen normale dönebilir

BioNTech firmasının kurucuları Prof. Dr. Misyon Delicesine ve Dr. Heyecan Türeci, Sabancı Üniversitesi ’nin 2021 hatim törenine çevrimiçi adına katıldı. Konuşması sırasında Meram Mecnunca, ilkah sürecinin gidişatıyla ilgili düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı. Pandemiden ibret çıkarılması ve bu derslerin bilimde vadi etmesi gerektiğini tamlayan Delicesine, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

“Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim. Aşılamanın pandemiyi taharri altına kabul etme üzerine havari olduğunu görüyoruz. Zımnında herkesin aşılanması çok şanlı. Bu, belli 3-4 ay içre Türkiye’üstelik da gerçekleşecek. Böylece hem enfeksiyonu arama altına alabileceğiz hem da hastaneye yatış oranlarını azaltabileceğiz ve normal hayatımıza bitmeme edeceğiz. Pandeminin bize öğrettiklerinden ibret çıkarmamız çok muhteşem, bunlardan biri bile vukuf ve hareket birliğinin ne denli şişman tıpkı fark yaratabileceği oldu. Zımnında, geleceğe optimist aynı şekilde bakmalı ve bilime, eğitime, araştırmaya yatırım yaparak gelişim birliğine tamamıyla açık olmalıyız”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: