Rusya’da Azılı Uçak Kazası: 28 Kişiyi Haiz Antonov AN-26 Denize Çakıldı

Rusya’da sabahleyin saatlerinde karmakarışık fail ayrımsız görüngü yaşandı. İçerisinde 28 kişinin olduğu AN-26 tipi bire bir tayyare, geçtiğimiz saatlerde radardan kayboldu. Rusya Ivedili Olaylar Bakanlığı aracılığıyla yapılan açıklamalarda, ülkenin doğusundan kalkan uçağa ulaşılamadığı rapor edildi. Mevrut akıbet istihbarat, korkulanın yaşandığını gözler önüne seriyor.

Rus yetkililer, konuyla ait önceki açıklamalarında uçağın düşmüş olabileceğinden keder ettiklerini açıklamışlardı. Bu bağlamda, uçağın kalktığı Kamchatka Yarımadası’na kontrol ve kurtarma ekibi gönderen yetkililer, yapılan çalışmaların sonuç verdiğini duyurdular. Moskof yetkililerin açıklamalarına bakarak DAKIKA-26 tipi uçak, denize çakıldı.

Uçakta 22 muvakkat, 6 mürettebat bulunuyordu

Antonov AN-26

Konuyla ilgilendiren yapılan açıklamalara bakarak, daha çok kargo taşımacılığında makbul Antonov ZAMAN-26‘nın süresince 6 pervaz görevlisi, 22 arızi bulunuyordu. Içgüdü iletişimi kesildikten bilahare denize çakıldığı tayin edilen uçağın içindeki 28 kişinin akıbeti şimdilik bilinmiyor.

Olayın haddinden fazla kullanılmamış olması, bibi haddinden fazla aşkın sayıda sorunun yanıtsız olmasına el açmış durumda. Alelhusus de uçağın hastalık ve pekâlâ düştüğü kabilinden çok nazik sorular, şimdilik yanıtsız. Bu soruların karşılık bulabilmesi üzere uçağın kişmiri kutusunun incelenmesi gerekiyor. Eğer konuyla ilişik bakir bire bir açıklama gelirse, sizi bilgilendirmeye bitmeme edeceğiz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: