Sağlık Bakanı Kötü Haberi Verdi: Türkiye’de Üç İlde Delta Plus Varyantı Görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, koronavirüs pandemisiyle ait yaptığı izahat sonuç sırasında mecmu dünyanın kabusu haline gelmeye başlayan delta ve delta plus isimli varyantlarla ilgili konuştu. Çatal Ağız varyantının anbean yayılmaya başladığını, yer birkaç 30 ilde 280’den aşkın vakanın tayin edildiğini açıklanan Adam, delta plus varyantının evvel vakalarına birlikte rastlanılmaya başladığını açıkladı. Vekil Insan’ya göre çatal ağız plus varyantı, şimdilik üç şehirde ve sadece üç kişide görülmüş durumda. Bu varyanta yakalanan vatandaşlar, birbirlerinden özgür ve aşılanmamışlar.

bu arada, Esenlik Bakanı Fahrettin Eş, Twitter’dan kullanılmamış tıpkısı “akıbet an” açıklaması yaptı. Bu açıklama kapsamında illere bakarak haftalık fenomen sayısı haritasını paylaşan Eş, salgının sonunun aşılama ile geleceğini söyleyerek, aşı olunması üzerine herkesi bire bir kat henüz uyardı. Fahrettin Adam, yaptığı açıklamada “Yarına bugünden daha tehlikesiz bakabilmek üzere aşınızı olun.” ifadelerini kullandı.

İllere göre haftalık hikâye sayısı haritası

İllere göre haftalık vaka sayısı

100 bin kişiye göre hazırlanan haftalık hadise sayısı haritasına baktığımızda, umumi anlamda düşüşün devam ettiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca Hatay, Adıyaman ve Osmaniye kabilinden şehirlerde 100 bin kişiye düşen fenomen sayısı oranı, 5’e büyüklüğünde sakıt durumda. Ana Kent kentlere baktığımızda üstelik gidişin müspet yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Fahrettin Koca

Fahrettin Koca’nın konuyla ilişkin yegâne açıklaması, illere göre haftalık vaka sayısı haritası değildi. Serencam tıpkısı haftada hadise sayılarının sunu çok düştüğü kentleri de açıklanan Vekil Eş, bu kentlerin sırasıyla Gümüşhane, Eskişehir, Artvin, Denizli ve Bartın olduğunu açıkladı. Nazır Âdem’nın paylaştığı bire bir grafiğe bakarak Gümüşhane‘birlikte 43,05’lik, Eskişehir’üstelik ise 31,51’lik düşüş gerçekleşti.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: