Şeb 3’te Uyanmanıza Bozukluk Olduğu Söylenen Hurafeler ve Ilmî Nedenleri

Saat geceleyin 3, yatağınızda yatıyorsunuz ve tavana gözlerinizi dikmiş bakıyorsunuz. Erinçli uykunuzdan nedense saat 3 ’te uyanmışsınız. Tuvaletiniz var ama içinizden tıpkısı ses battaniyenizin altından çıkmamanız gerektiğini söylüyor. Korkudan terliyorsunuz ve mesanenize rehavet uygulanıyor. Sonradan aklınıza bunu ilk defa yaşamadığınız geliyor. Hastalık gece 3 ’te uyandınız?

İzlediğiniz imtina etmek filmlerinden olduğunu düşünüyor ve kişi kendinize “saçmalama” deyip ayağınızı yere basıyorsunuz. Çabukça kalkıp ışığa koşuyor ve içinizi rahatlatıyorsunuz. Seçme neyse, ufak tasvirimizi benzeri kenara bırakalım. Harbiden, akşam 3 ’te bozukluk hepimiz uyanıyoruz? Faktör çekinmek filmleri mi? Yoksa tabiatüstü mevcudat mı? Evet üstelik Şeytan ’ın ta kendisi mi?

Saat geceleyin 3’te uyanmamızın zımnında ilgili hurafeler

“Saat gece 3 ve 4 arası cinlerin yeryüzü etkin saatidir” söylentisi

gece 3

Isevi inancına mensup insanların yüzyıllardır süregelen söylentilerinden biri saat akşam 3 ’te iblislerin yeryüzü deli dolu olduğu devir olmasıdır. Akşam 3 ’deri Zaman ’mağara doğuşuna büyüklüğünde bile şeytanca davranışlar gerçekleşir. Hak Dini inancında da bu saatlerde cinlerin biz insanların boyutunda bildirme etken olduğu antlaşma olduğu söylenir.

Hz. İsa ’nın Çarmıha Gerilmesi

hz isa çarmıha gerilmesi

Yine Hristiyan inancına bakarak Hz. İsa ’nın öğleden bilahare saat 3 ’te çarmıha gerildiğine ve bundan eksiksiz 12 saat sonrasında, yani tün 3 ’te kurnazlıkla faaliyetlerin gerçekleştiği söylenir. İblisler meridyen düzlemi 3 ’te genişlik güçsüz, şeb 3 ’te ise en kıvrak formlarında olurlar.

Kurban ika seremonileri ve ritüeller

ritüel

Apayrı söylentilere göre saat akşam 3 ’te birçok ayin ve kurban etme seremonisi gerçekleşiyor. Bu saatlerde kimse dışarda olmayacağı amacıyla Coven ’lar (cadı meclisi), büyücüler yahut türlü tarikatlar bu ritüellerini gerçekleştirir ve ortaya çıkan ateş enerji insanları uyandırır.

Korku filmlerinde da akşam 3, koskocaman ayrımsız konudur

korku seansı

Saat gece 3 benzeri zamanda birçok korku filminde de karşımıza yarar. Hassaten hatırlarsanız ‘Çekinmek Seansı ’ filminde saat cemi geceleyin 3 ’te duruyor ve seçme husus sarpa sarmaya başlıyordu. Benzer aynı şekilde Şeytan Çarpması (The Exorcism of Emily Rose) filminde dahi Emily temas bölüm saat şeb 3 civarında garip aynı kokuya uyanıyordu.

Mavi inançlarda ve tarikat ritüellerinde saat geceleyin 3 açıklamalarını okuduk. Bunların nesep olduğunu düşünmenizi istemeyiz çünkü size bu hurafelerden temas etmek istedik zira ilmî gerçeklerle olayın hakeza olmadığını henüz dolgunca anlamanızı sağlayacağız. Kadın olayın aslına bakalım:

İşin aslı: Bilimsel esbap

Saat şeb 3 ’te uyanıyorsunuz, zira: Birlik bu saatlerde koyu uykudan alışılagelen uykuya geçiyorsunuz

derin uyku

Philedelphia Penn Uyku Merkezinin ‘Davranışsal Gaflet Uykusu Tedavisi Programı ’ isimli çalışmasının başındaki doktor James C. Findley, yaptığı bire bir açıklamada “Averaj tıpkı insan gelişigüzel geceleyin kısaca şeş posta uyanır” diyor. Bu uyanmalar o kadar kısa oluyor kim onları hatırlamıyoruz da. Fakat derin uyku sürecini (uyuduktan sonraki 4-4.30 saat) bitirdikten sonra uyandığınızda yine uyuyakalmanız yumruk olabiliyor.

Findley ’mağara dediğine bakarak örneğin saat 22.30-23.00 civarı uyuyakalırsanız gece 3 ’te koyu uykunuzu açıkgöz oluyorsunuz ve belli belirsiz gaflet uykusu periyoduna geçiyorsunuz. Bu süreçte beyniniz daha canlı olduğu amacıyla uyandığınızda gine dümbelek uyuyamıyorsunuz.

Saat şeb 3 ’te uyanıyorsunuz, zira: Uykunuzu almış oluyorsunuz

uykunuzu aldınız

Louis Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları uzmanı Shalini Paruthi, “Uykusuzluğun sunu yetişkin nedenlerinden biri yatakta haddinden fazla ahit buyurmak” diyor. Örneğin vücudunuzun 6 saatlik uykuya ihtiyacı varsa ve siz 21:30 ’birlikte yatağa girip uyuyorsanız, 6 saat sonradan uyandığınızda (yani gece 3 ’te) bunun bir tane sebebi uykunuzu almış olmanızdır.

Saat tün 3 ’te uyanıyorsunuz çünkü: Yaşlandınız

yaşlı çift uyuyo

Şayet belli bir süreye büyüklüğünde böyle tıpkı iş yaşamadıysanız ve bundan sonra ılımlı yaşları da geçtiyseniz acı bir haberimiz var: Bu saatlerde uyanmanızın sebebi yaş dönümü veya yaş dönümü (ayvaz menopozu). Geceleri haddinden fazla terler ve uyanırsınız. Bunun sebebi de eğin ısısını arama fail hipotalamus bölgesinin dalgalanan östrojen seviyelerinden muhit hangi yapacağını bilemiyor olması.

Böylecene neden akşam 3 ’te uyandığımızı anlattığımız içeriğimizin sonuna mevrut bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Antrparantez resmi Telegram kanalımıza buradan sürdürümcü olabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: