“Sen Kızsın, Oynayamazsın Dediler” Sözleriyle Viral Olan Merve Akpınar’a Sosyal Medyada Bindi Yağdı

Türkiye dünden beri, 13 yaşındaki “Merve Akpınar” isimli kardeşimizi konuşuyor. Yaşamını Şanlıurfa’de sürdüren ve hentbol oynayan bu canlı kızın konuşulmasının nedeni ise Ankara’dahi DHA’ya verdiği bir bildiri. Açıklamalarında hentbola önceden yaşadığı zorluklardan bahseden Akpınar, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Sporda yer almak amacıyla dayanılmaz bire bir savaşım veren Akpınar çıktı Türkiye’nin önde mevrut spor kulüplerinin dahi vatandaşların dahi göz bebeği yerinde.

Merve Akpınar, DHA’ya verdiği demeçte spor hayatına başladığı önce dönemlerde “sen kızsın, şort giyemezsin” kabil tepkilerle karşılaştığını, bunun sonucunda bile ortamlardan dışlandığını rapor ediyor. Bunun konusunda artık hırslandığını ve sadece kendisinin değil, köyündeki değişik kızların bile kaderini değiştireceğine dayalı hezel verdiğini tamlayan zihayat kız, bunun konusunda spordan on paralık vazgeçmediğini söyledi.

Merve Akpınar’ın viral olan açıklamaları şu şekildeydi

Twitter Türkiye’nin gündemine oturan bu açıklamalara, müstacelen değme kesimden destek geldi. Bittabi genişlik çokça birlikte Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kadar spor kulüplerinden mevrut bindi mesajları önemliydi. Çünkü bu kulüpler, Akpınar’a destek vererek hem onun hem bile onun üzere özge taze kızlara bindi reşit durumdalar. İşte Akpınar’a gelen gâh bindi mesajları…

Beşiktaş

Fenerbahçe Twitter

Merve Akpınar

Twitter

Oğulcan Çağlayan

Ali Sunal Twitter

Merve Akpınar

Doğa Rutkay

Twitter

Twitter

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: