SEO Uyumlu, En İyi ve En Hızlı WordPress Temaları

En Hızlı WordPress Temaları

200’ün üzerinde Google sıralama kriterleri arasında en önemli ilk 3 maddeden bir tanesi site hızıdır.

Site hızınızı üzerine inşaa ettiğiniz tüm emeğin temeli olarak düşünebilirsiniz. Eğer temeliniz sağlam değilse, üzerine inşaa ettiğiniz tüm emek ve çabalarınız boşa gidecektir.

Çünkü içeriğiniz ne denli kaliteli olursa olsun, eğer siteniz yeterince hızlı değilse, google’da üst sıralarda yer alma şansınız 0‘dır.

Peki bir wordpress sitesinin ya da blogunun hızlı olması neye bağlıdır ? Bir çok etmen var tabii ki fakat en etkilisi ki bu etkiyi %80 – 90 civarlarında olarak belirtebilirim, kullandığınız temadır.

Başarılı bir blog sahibi olmak ve blogdan para kazanmak istiyorsanız, daha işin en başında hızlı bir wordpress teması ile yola çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim.

#Peki hangi temayı seçmeliyiz ? Internette ücretli ücretsiz binlerce tema mevcut, en hızlıyı nasıl bulacağız ? İşte sizin için bugüne kadar üretilmiş en hızlı wordpress temaları

#En hızlı wordpress temaları listemi detaylı incelediğinizde fark edeceksiniz ki, bir çok tema MyThemeShop‘un ürünlerinden oluşuyor.

Çünkü piyasada bulunan en hızlı wordpress temaları bu yazılım firması tarafından üretiliyor ki zaten firmanın sloganını da ( En hızlı wordpress temaları ) yaptığım verilere dayalı ölçümler destekler durumda.

#Eğer gerçekten hızlı bir wordpress temasına ihtiyaç duyuyosanız ki kesinlikle duymalısınız, tercihinizi MyThemeShop‘un ürünlerinden yana kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

>> Blog Temaları

>> Haber Temaları

>> Sosyal Medya Temaları

>> Video Temaları

Önemli Not:En hızlı wordpress temaları listemde yer alan temaların üzerinde hiç bir cache, cdn ya da wordpress site hızlandırma işlemi mevcut değil, yani temalar tamamı ile saf kodlanmaları ile bu hız sonuçlarını vermektedir.

Bir de böylesine hızlı olan temalarda bir cache eklentisi ya da hız optimizasyonu yaptığınızda ulaşacakları hızları siz düşünün!

En Hızlı WordPress Blog Temaları

SteadyIncome Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Teması – SteadyIncome

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow B (88%)

En hızlı wordpress teması listesinde ilk sırayı hangi temaya versem diye çok düşündüm ve en sonunda doğru kararın SteadyIncome blog teması olduğuna karar verdim.

#Neden derseniz, tema seçimi yaparken tüm görsel özelliklerinden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temanın yeterince hızlı olup olmadığıdır.

Tema ilk ve öncelikli kriterimiz olan hızlı bir wordpress teması olma özelliğini yaptığım testler sonucunda yüksek performansı ile kanıtladı. Ne de olsa sektörün en hızlı wordpress temalarını kodlayan MyThemeshop‘un bir ürünü. Kanıtlamasa şaşardım;

Temanın odak noktası ise, markadan ziyade ismi öne çıkartma odaklı kodlanmış olması. Yani oldukça ideal bir kişisel wordpress blog teması.

Temanın Yazarı veya markayı öne çıkartmak ve kalıcılık yaratıp takipçi kitlesi oluşturma amacı ile kodlanmış bir ana sayfası mevcut.

#En hızlı wordpress temalası listemi hazırlamak için araştırma yaparken, SteadyIncome detaylı inceleme şansı buldum ve tüm samimiyetimle söylüyorum ki wpmavi’yi bu temanın üzerine kurmadığıma pişman oldum…

Best Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Teması – Best

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )Yslow B (86%)

#Temanın özelliklerine gelince, tema neredeyse milisaniyelik dolum hızına sahip sayılı temalardan. Sayfalar arasındaki geçiş hızı o kadar muazzam derecede ki, sayfa değiştirdiğinizi bile fark etmiyorsunuz.

Temada reklam yerleşimi ve gösterimine ayrı bir özen gösterilmiş. Google adsense ve Google fonts desteği, Mega Menu, parallax fonksiyonları, retina iconlar, limitsiz renk ve sidebar belirleme, tarayıcı uyumluluğu, Ajax dolum teknolojisi, yazar kutusu ve sosyal medya entegrasonu gibi özellikleri mevcut.

#Hem SEO uyumlu wordpress teması olması hemde en hızlı wordpress temaları arasında yer alması Best‘i en iyi wordpress temalarından biri yapıyor.

MyThemeShop’un temayı satın aldıktan sonra sunduğu destek hizmetini de göz önünde bulundurduğumuzda, blog, dergi, haber, teknoloji projeleri için kesinlike biçilmiş kaftan.

Schema Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Teması – Schema

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (85%)

En hızlı wordpress temaları üretiminde tek başına başı çeken MyThemeShop tarafından üretilmiş bir diğer muazzam tema da Schema.

Eğer wordpress blog teması arıyorsanız, Schema sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Neden derseniz; öncelikli olarak temanın hızı bir kenara, kodlanma stili bu temayı en iyi seo uyumlu wordpress temaları arasında en başlarda yer almasını sağlıyor.

Sizi ikna etmek için daha detaya ineceğim çünkü kendim de temanın ne kadar iyi bir blog teması olduğuna tercübelerim doğrultusunda ikna olmuş durumdayım;

#Tema kodlaması arama motoru botlarına inceledikleri sitenin bir blog sitesi olduğunu nerenin;

 1. Üst başlık (header)
 2. Ana navigasyon paneli
 3. Blog başlığı
 4. Alt başlığı
 5. Breadcrumbs
 6. İçerik başlığı
 7. Alt başlıklar
 8. Ana içerik
 9. İçerik resmi
 10. Sosyal paylaşım butonları
 11. Reviews (değerlendirme)
 12. Yan panel, yan panel bileşenleri
 13. Alt kısım (footer) şeklinde yönlendirerek gösteriyor.

#Peki bir temanın kodlarının üstte sıraladığım tüm bu kriterleri göstermesi neden önem taşıyor ?

Çünkü arama motoları sitenize geldiğinde içeriğinizi incelemeden hemen önce, içeriğin kolaylıkla erişilebilir olup olmadığına, sitenin hızına, google algoritması dostu olup olmadığına, kullanıcı dostu olup olmadığına kısacası kaliteli bir şekilde kodlanıp, kodlanmadığını kontrol eder.

Tüm bunları en iyi şekilde yerine getiren Schema, bu yüzden kesinlikle wordpress blog teması arayanların tercih etmesi gereken bir tema diye düşünüyorum.

#Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, bu temayı sadece size değil, ileride hayata geçirmeyi planadığım blog fikirlerim için kendim de kullanmayı düşünüyorum.

Çünkü şüphesiz hızı ve seo uyumlu oluşu ile en iyi wordpress temalarından bir tanesi. Size de temayı detaylı incelemenizi şiddetle tavsiye edeirm.

Cool Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Teması – CooL

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )Yslow B (87%)

MyThemeShop‘un hız konusunda bir diğer muhteşem yapıtı ise Cool. Temanın son derece sade ve işlevsel açıdan optimum gereksinimleri yerine getirecek şekilde kodlanması, en hızlı wordpress temaları arasında yer almasını sağlıyor.

Temanın en iyi özelliklerinden bir tanesi 4 farklı tasarıma sahip olması. Tasarımları sırası ile blog, sağlık, flört, ve sosyal viral şeklinde.

Tema tamamı ile responsive, sürekle bırak şeklinde yönetim paneline sahip, SEO ve adsense uyumlu, mega menü özelliğine sahip, abone formu, yazar kutusu gibi onlarca özelliğe sahip tam bir wordpress blog teması.

#Cool teması hız açısından en iyi wordpress temaları listemde yer verdiğim diğer temalarla nerede ise aynı değerlere sahip.

Üreticisinin listelediğim diğer çoğu wordpress teması ile aynı oluşu, barındırdığı özellikler açısından diğer temalarla arasında çok fazla bir fark olmadığı anlamına geliyor.

Dolayısı ile buda Cool’u blogunuz için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz temalardan bir tanesi yapıyor. Diğerlerinden tek farkı ise tasarımı.

#Eğer tasarımı hoşunuza giderse, bu temaya hız ve seo uyumluluğu konusunda gözünüz kapalı güvenebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

App Blog Teması

En Hızlı WordPress Blog Temaları – App Tema

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92| Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow B (85%)

#Eğer sade, okuyucuyu yormayan, içeriği ön planda tutan ve aynı zamanda da son derece modern bir tema istiyorsanız, oldukça sade ve göz alıcı tasarımı ile App Blog Teması sizin için biçilmiş kaftan.

En hızlı wordpress blog temaları arasında muazzam kodlaması ile yer almış App Tema aynı zamanda SEO uyumlu bir wordpress teması.

Braxton Blog Teması

En Hızlı WordPress Temaları – Blog Teması – Braxton

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 77
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 78% )Yslow B (83%)

Braxton Forbes.com tarafından 2013 yılında en iyi 10 ücretli şablondan biri seçilmiştir. Tabii aradan geçen 3 yılda sürekli güncellenmiş olan tema hala yerini koruyor.

Woocommerce ve bbPress entegrasyonları hazır sunulan temanın responsive bir tasarımı vardır ve her kategori için slider fonksiyonu mevcuttur.

En İyi Blog Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress Blog Temaları

En Hızlı WordPress Haber Temaları

InterActive Haber Teması

En Hızlı WordPress Haber Teması – Interactive

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (85%)

#Bir blog veya kişisel bir site için kullandığınız temanın hızlı olması tabii ki önemlidir fakat, eğer hayata geçirmeye çalıştığınız proje bir haber sitesi, teknoloji blogu, yani günde onlarca içeriğin yayıma gireceği ve tüm bu içeriklerin ana sayfada ziyaretçilere sunulacağı bir platform olacak ise;

#Hızlı bir wordpress haber teması kullanmak zorundasınız. Evet zorunluluk biraz iddaalı bir kelime fakat inanın bana öylesiniz.

#Eğer temanız ki tema direkt olarak site hızının büyük bir yüzdesine direkt etki edeceği için, yani site hızınız yeterli seviyede değilse, boşuna emek harcamayın derim.

Çünkü siteniz hızlı olmadığı sürece içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, google size hiç bir zaman için arama sonuçlarında üst sıralarda yer vermeyecektir.

Dolayısı ile sektörün en hızlı temalarının yazılımı yapan Mythemeshop‘un temaları kesinlikle öncelikli tercihleriniz olmalı derim.

MyThemeShop’un muazzam hızlı wordpress haber teması Interactive özellikleri ise;

 1. 4 farklı ana sayfa tasarımı
 2. Tasarım için sınırsız renk seçeneği
 3. 630’dan fazla google font seçeneği
 4. Adsense entegrasyonu
 5. Off canvas mobil menu – Yani sitenin ana menüsü mobilde sol tarafta saklı olarak bulunur ve kullanıcı ihtiyaç duyduğu anda menüye tıklayarak menü açılır.
 6. Süper hızlı tema dolumu
 7. Oldukça kolay ve geniş seçenek yelpazesi sunan yönetim paneli
 8. Sosyal medya paylaşım butonları kod olarak direkt temanın içerisinde mevcut, yani sosyal paylaşım butonları için ekstra bir eklenti yüklemenize gerek yok.
 9. Yazar kutusu
 10. Tek tıklama ile yükleme ve tek tıklama ile güncelleme
 11. Child tema desteği
 12. Kısakodları
 13. Temiz ve mükemmel kodlama
 14. Muhteşem tipografya
 15. Tema içerisinde gömülü abone ol formu
 16. Optimize edilmiş kategori listesi
 17. Kolaylıkla Türkçe’ye çevrilebilir oluşu
 18. Düşük hemen çıkma oranı odaklı ve okunabilirlik seviyesi çok yüksek olan bir tema
 19. Oylama ve yorum sistemi
 20. Ajax Dolum
 21. SEO uyumlu wordpress teması

Mythemeshop’un neredeyse tüm wordpress haber temaları kodlama temeli aynı olduğu için aşağı yukarı aynı hıza sahip, dolayısı ile, eğer interactive’in tasarımı hoşunuza gitti ise, gönül rahatlığı ile projenizde kullanabilirsiniz.

NewsPaper Haber Teması

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsPaper

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )Yslow B (86%)

En iyi wordpress temaları listesinin muazzam hıza sahip bir diğer wordpress haber teması ise NewsPaper.

NewsPaper’ı öne çıkartan 2 ana özelliğe sahip. Birincisi dolum hızı baz alınarak ve ikincisi ise arama motorları, yani SEO baz alanarak kodlanmış olması. Ki sadece bu iki özellik bu temayı en iyi wordpress temaları arasına sokmaya fazlası ile yetiyor…

Temanın diğer özellikleri ise;

 1. Full Responsive
 2. Kolaylıkla Türkçe’ye çevrilebilir oluşu.
 3. SEO uyumlu wordpress teması
 4. Muazzam dolum hızı
 5. Çarpıcı ve dikkat çekici tasarım
 6. Öne çıkarılmış içerikler slider’ı
 7. Tabbed anasayfa düzeni
 8. Marka Kısmı
 9. Adsense uyumlu ve adsense reklamlarından max. gelir elde etmeyi amaçlamış reklam yerleştirme noktaları.
 10. Parallax Kaydırma
 11. Abone Formu
 12. Oylama ve Yorum Sistemi
 13. Mega Menü
 14. Off canvas mobil menü
 15. Muhteşem Iconlar ve Fontlar
 16. Düşük hemen çıkma oranı odaklı ve okunabilirlik seviyesi çok yüksek olan bir tema
 17. Ajax Dolum
 18. Temiz ve mükemmel kodlama
 19. Sosyal butonlar
 20. Kısakodlar
 21. Yazar Kutusu
 22. Sınırsız renk ve arka plan seçeneği
 23. 630’dan fazla google font seçeneği
 24. Child Tema desteği
 25. Adsense gelirlerini maximum seviyede tutmak için özel olarak tema kodlamasına yerleştirilmiş banner alanları.

Mythemeshop’un neredeyse tüm wordpress haber temaları kodlama temeli aynı olduğu için aşağı yukarı aynı hıza sahip, dolayısı ile, eğer Newspaper tasarımı hoşunuza gitti ise, gönül rahatlığı ile projenizde kullanabilirsiniz.

NewsOnline Haber Teması

En Hızlı WordPress Haber Teması – Newsonline

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )Yslow B (86%)

Hız konusunda yine listede yer alan diğer temalarından geri kalmayan, öncelikli olarak dolum hızı üzerine kodlanmış muazzam bir diğer wordpress haber teması ise NewsOnline

Newsonline toplamda 5 farklı tasarım özelliğine sahip. Tasarımları sırası ile Eğlence, İlişki, Spor ve Yemek şeklinde. Demoyu incelerken her birini tek tek inceleyebilirsiniz.

Diğer tüm MyThemeShop temalarında olduğu gibi yine Newsonline’ıda öne çıkartan 2 ana özellik. Birincisi dolum hızı baz alınarak ve ikincisi ise arama motorları, yani SEO baz alanarak kodlanmış olması.

Yazar kutusu, abonelik formu, sosyal medya butonları, adsense uyumu, google fontları vs gibi onlarca özellik diğer Mythemeshop temaları ile nerede ise tıpa tıp aynı.

#Tek fark ise, tasarım. Dolayısı ile,  listede yer alan hangi haber teması tasarımı hoşunuza gitti ise sadece tasarım çerçevesinde değerlendirme yaparak seçminizi yapabilirsiniz. Çünkü diğer tüm özellikler hepsinde aşağı yukarı aynı.

NewsTimes Haber Teması

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsTimes

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (87%)

O kadar keskin o kadar göz alıcı bir tasarıma sahip ki, tasarımı gerçek anlamda günümüzdeki diğer temalara göre çok daha modern kalıyor.

Hız açısından listede yer alan diğer wordpress haber temalarından geride kalmayan NewsTimes SEO uyumluluğu ve dolum hızı ile öne çıkıyor.

Yazar kutusu, abonelik formu, sosyal medya butonları, adsense uyumu, google fontları vs gibi onlarca özellik diğer MyThemeShop temaları ile nerede ise tıpa tıp aynı.

#Tek fark ise, tasarım. Dolayısı ile,  listede yer alan hangi haber teması tasarımı hoşunuza gitti ise sadece tasarım çerçevesinde değerlendirme yaparak seçminizi yapabilirsiniz.

NewsMag Haber Teması

En Hızlı WordPress Haber Teması – NewsMag

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 90| Mobil 74
Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 97% )Yslow B (88%)

Newsmag’i en hızlı wordpress temaları arasında, başı çeken en iyi wordpress temalarından biri olarak nitelendirmek mümkün.

Adından da analaşılacağı gibi wordpress haber / magazin teması ya da wordpress blog teması olarak rahatlıkla kullanılabilinir.

Newsmag’ı sadece en hızlı wordpress temaları arasında değil, aynı zamanda kusursuz bir şekilde kodlanışı ile en iyi seo uyumlu wordpress temaları arasında da göstermek mümkün.

Visual Composer  eklentisi yazılım olarak temanın içine entegre edilmiş durumdadır ve bu özellik tut çek yönetmi ile sitenizde kolaylıkla sayfa sablonu oluşturmanıza olanak sağlar. Tema yan panel için 22 ve içerik için 17 bileşeni büneyinde barındırır.

Tema aynı zamanda oldukça kullanıcı dostu bir yönetim paneline sahiptir. Tema yönetim panelinden renk şemasını arkaplan resmini, üst kısmı ve alt kısmı tek bir tıklama ile düzenlemeniz mümkün olacaktır.

Tema yine kendi içerisinde yazılım olarak entegre edilmiş sürükle bırak şeklinde yönetilen son derece gelişmiş bir galeri eklentisini içerisinde barındırır ki bu özelliği sayesinde sitenizin istediğiniz yerinde istediğiniz şekilde galeri oluşturmanız mümkün olacaktır.

Woocommerce, TypeKit, Google Fonts ve responsive Google Adsense reklamları ile uyumlu olan Newsmag kesinlikle verdiğiniz ücrete değecek, en iyi wordpress haber teması olarak nitelenebilecek neredeyse, kusursuz bir temadır.

En İyi Haber Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress Haber Temaları

En Hızlı WordPress Sosyal Medya Temaları

Socially Viral Sosyal Teması

En Hızlı Sosyal WordPress Teması – Socially Viral

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )Yslow B (84%)

MyThemeShop‘un bir ürünü olan SociallyViral muazzam derecede hızlı en iyi wordpress temalarından bir diğeri .

Bu temayı bu kadar özel kılan, en hızlı wordpress temaları arasında yer almasından ziyade, sosyal paylaşım etkileşimini maximum seviyelerde tutmayı hedefleyerek kodlanmış ve tasarlanmış olması.

#ViralNova’yı eminim ki bir çoğunuz biliyordur. Eğer bilmeyenler varsa hemen anlatıyorum; ViralNova 100 milyon dolar değerinde, viral içerik yayımlayan bir web sitesi. Peki konumuzla ne alakası var ?

Ne alakası olduğunu ViralNova’yı ve SociallyViral wordpress temasını inceledikten hemen sonra anlayacaksınızdır ancak ben yinede söyleyeyim;

Çünkü ViralNova’da kullanılan wordpress teması SociallyViral’ın neredeyse aynısı, hatta aynısı bile olup sonradan özelleştirilmiş olabilir.

#Eğer hedef kitleniz sosyal medya ise, yani site trafiğinizi sosyal medya üzerinden almaya odaklıysanız, bu wordpress teması sizin için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.

Tema hali hazırda SEO uyumlu olarak kodlanmış fakat, temanın muazzam derecede hızlı ve sosyal medya paylaşım arttırmaya odaklı oluşu temayı otomatik olarak SEO uyumlu bir wordpress teması haline zaten getiriyor.

#Emin olun, SociallyViral temasını kullanmak google sıralamanıza muazzam derecede etki edecektir.

Bir temanın en iyi wordpress temaları arasında yer edinmesi için tüm koşulları fazlası ile karşılayan SociallyViral’ı sosyal medya kitlenizi paraya çevirmek için kurulacak sitede kullanılabilecek en iyi wordpress teması diye düşünüyorum.

SocialMe – WordPress Sosyal Paylaşım Teması

En Hızlı WordPress Sosyal Paylaşım Teması – SocialMe

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 89Mobil 73
Pingdom Website Speed Skoru: 76
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A (90% )Yslow B (86%)

En hızlı wordpress teması yazımda sizlerle özellikle paylaşmak istediğim diğer bir muazzam sosyal medya teması ise MyThemeShop’un en son ürünü SocialMe.

#SocialMe sosyal paylaşım teması SEO uyumluluk ve hız konusunda gerçek anlamda kayda değer sonuçlara sahip en iyi wordpress sosyal içerik teması.

SocialMe toplamda 4 farklı tasarıma sahip. Tasarımlar ise sırası ile; sosyal blog teması, yemek tarifi, arkadaşlık ve sosyal wordpress teması şeklinde.

#Aynı zamanda wordpress üyelik eklentileri ile tamamen uyumlu şekilde kodlanmış ve her yazarın kendine ait bir yazar kutusu varken, ziyaretçileri sevdikleri yazarları takip edebiliyor.

Eğer bir wordpress sosyal paylaşım sitesi kurmak istiyor ve bunun için sosyal medya ile ilgili bir wordpress teması arıyorsanız, SocialMe demosuna mutlaka bir göz atın derim.

En İyi Sosyal Tema Listemi İncelemek İçin >> 5 En İyi WordPress Sosyal Medya Teması

En Hızlı WordPress Video Temaları

Video – WordPress Video Teması

En Hızlı WordPress Video Teması – Video

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow A (90%)

En hızlı wordpress teması listemde özellikle  yer vermek istediğim ki listenin geri kalanı ciddi anlamda geride bırakacağına inandığım MyThemeShop ürünü olan wordpress video teması Video.

Eğer aklınızda bir video sitesi projesi varsa ki bu fikir eğitim amaçlı videolar yayımlayacağınız bir site üzerine yoğunlaşıyorsa ve eğitim sitesi için video teması arıyorsanız, Video sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan.

Temanın hem en hızlı hem de en iyi SEO uyumlu wordpress video teması olması yanında bir çok özelliği daha mevcut.

Video izlenme sayacı, video oylama, emdeb dolu ile video ekleme, adsense odaklı, sade, basit bir tasarıma sahip, ziyaretçilerin video gönderebildiği, göz yormayan, youtube kaynağından yayın yapabilen özel bir playera sahip muhteşem bir wordpress video teması.

En İyi Video Teması Listemi İncelemek İçin >> 5 En İyi WordPress Video Teması

En Hızlı WordPress E-Ticaret Temaları

WooCart – WP E-Ticaret Teması

En Hızlı WordPress E Ticaret Teması – WooCart

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )Yslow B (86%)

En hızlı wordpress teması listemde paylaşmak istediğim ve özellikle mobilde kendini diğer temalara göre 1 adım daha ileri atan e-ticaret teması ise Woocart.

Yine MyThemeShop üretimi bir e ticaret teması olduğu için Woocart’ın belirgin şekilde öne çıkan iki özelliği hızı ve tabii ki SEO uyumlu oluşu.

Temayı en iyi wordpress e ticaret temaları listesine sokan en temel farktörlerden bir diğeri de kullanıcı deneyimi araştırmaları sonucu tasarlanmış olması.

En İyi E Ticaret Teması Listemi İncelemek İçin >> 10 En İyi WordPress E Ticaret Teması

En Hızlı Adsense Uyumlu WordPress Temaları

Ad-Sense WordPress Adsense Teması

En Hızlı WordPress Adsense Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 96% )Yslow B (87%)

En hızlı wordpress teması listemde bir çok kişi tarafından adsense uyumlu wordpress teması aranması nedeni ile bir de en hızlı wordpress adsense teması için tanıtım yapmak istedim.

Adsense teması için toplamda 9 farklı tasarım kodlanmış. Bu tasarımlar ise genel, teknoloji, viral, moda, yemek tarifleri, spor, kadın teması, fitness, haber şeklinde.

#Yani bir çok kategoriye uygun bir tema inşa edilmiş aslında. Hem muazzam derecede hızlı olması, hem SEO uyumlu hem de adsense gelirlerini maximize etmek amaçlı, adsense uyumlu kodlanmış bu tema,

Site geliri adsense indexli olan site sahipleri için gerçekten vazgeçilmez bir tema. Adsense odaklı bir sitem olsaydı, kesinlikle kullanacağım bir tema olurdu.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#WordPress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

Umarım SEO Uyumlu, En İyi ve En Hızlı WordPress Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: