Sony, PS5’in Varsayılan Oyunu Astro’s Playroom’un Geliştirici Stüdyosunun Üstünü Sildi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bundan benzeri müddet geçmiş oyun dünyasını ilgilendiren heybetli bir açıklama yapmıştı. Iştirak tarafından yapılan bu açıklamalarda, çok sayıda baziçe projesinin arkasında olan ve üste PlayStation hususi oyunlarını de geliştiren oyun stüdyosu “Japan Studio“nun kapatılacağı duyurulmuştu. Şimdiyse bu oyun stüdyosu ile ilgilendiren kullanılmamış ayrımsız evolüsyon yaşandı.

Sony, PlayStation’ın resmi internet sitesinin bir bölümünde, kendilerine ilgilendiren olan baziçe stüdyolarının isimlerini ve bu stüdyoların logolarını paylaşıyor. Saatler öncesine büyüklüğünde Japan Studio’nun ismi ve logosu da bu internet sitesinde vadi alıyordu. Ancak bahis konusu sayfada aynı güncelleme eden Sony, Japan Studio’nun ismini üstelik logosunu üstelik kaldırdı. Bu bile stüdyonun, çıktı tarihin tozlu raflarına gömüldüğünü gösteriyor.

Japan Studio ibaresinin kaldırıldığı iş

Japan Studio

Sony’nin Japan Studio isimli oyun stüdyosu, haddizatında ortaklık için çokça cesim projeleri yönetmişti. Söz Gelişi PlayStation 5’in evvel oyunlarından tıpkı tanesi kendisine önceleme edilen Astro’s Playroom’un arkasındaki takım, Japan Studio’nun ta kendisiydi. Antrparantez Deracine, The Last Guardian, Freedom Wars, Gravity Rush ve Ape Escape kabil pop oyunlar birlikte Japan Studio yoluyla geliştirilmişti.

PlayStation ekosisteminin sunma bozuk birinci yan geliştiricilerinden bire bir tanesi olan Japan Studio, hele bile sonuç yıllarda gür ayrımsız dönemden geçmiyordu. Şirketin geliştirdiği oyunlar satmıyor, bu dahi stüdyoda anlaşmazlıkların çıkmasına nöbet açıyordu. Bunun konusunda başlayan varaka dökümüyle stüdyodaki sunma köklü isimlerin ayrılması, Japan Studio amacıyla kaçınılmaz olan sonu getirdi.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: