Söylence Paradigma ‘Seinfeld’ Için Beş Altı Tanıdık 18 İlginç Tafsilat

New York’lu komedyacı Jerry Seinfeld‘mağara ve arkadaşlarının başına gelen bedbaht ve eğlenceli olayları konu edinen Seinfeld dizisi 1989’üstelik yayınlanmaya başladı. Cümle zamanların sunma bol sitkom dizisi yerine nitelenen ve hayranlarının dönüp dönüp gene izlediği dizilerden biri olan Seinfeld hakkındaki mahsus bilmediğiniz 18 ilginç bilgiyi sizler üzere derledik.

Had: Bu yazı içeriği dolayısıyla spoiler içerir. Eğer Seinfeld’i izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız izleyip ardından okumanızı kaynak ederiz.

Söylence sitkom dizisi Seinfeld hakkında daha ilk duymadığınız 18 enteresan bilgi:

Seinfeld haddizatında film olacakmış Seinfeld’mağara jeneriği temas bölümde değişik Aslında Kramer’ın adı Kessler olacakmış Kramer dokuz zaman süresince bire bir ayakkabıyı giymiş George karakteri üzere diğeri düşünülmüş George karakteri dizinin tutmayacağına eminmiş George karakterini dizide sadece bire bir bölümde görmüyoruz George Costanza’ya sabah yeli olan kişi diziyi ülkü etmiş Baş kadın ıra Elaine namına başkası olacakmış Yekpare diziye bilge tıpkı özdeyiş belirlenmiş İptal edilen bire bir seksiyon var Man Hands bölümünde oldukça erkek eli eski Bölümlerden biri tiyatro oyunundan mülhem Jerry Seinfeld’mağara yüz sahnesi George’a ait Jerry Seinfeld’mağara duluk taraf karakteri Newman’dı Jerry Seinfeld 10. zaman için iri bir tutar reddetmiş Seinfeld tıpkı şekilde başlayıp aynı şekilde bitiyor Seinfeld yakında Netflix’te olacak 

Seinfeld, esasen ayrımsız paradigma olmayacaktı:

seinfeld

Aslında Seinfeld kol olacak şekilde değil bile tek seferde 90 an sürecek aynı stand-up şovu şeklinde tasarlanmıştı.

beher Seinfeld bölümünün açılış müziği birbirinden ayrımlı

Seinfeld ’mağara jeneriğindeki baslar ve ağızla yapılan ‘popüler popüler ’ sesleri her bir göz amacıyla değişik. Şarkının bestecisi Jonathan Wolff, beherglas jeneriği o hafta Seinfeld ’in dizinin başında yapacağı monologa göre değişik yaptığını açıklamıştı. 2015 yılında Vice ’a verdiği röportajda, “Olur her kürsü için ayrı tanıtma adı sezmek edisyon ama Jerry Seinfeld rastgele bölümde yıpranmamış benzeri şeyler üretiyorsa ben neden yapmayayım kim diyerek düşündüm.” demişti.

Kramer esasen Kramer olmayacakmış

kramer

Seinfeld ’üstelik Jerry Seinfeld ’mağara ötede komşusu Kramer karakterinin adı aslında Kramer olmayacakmış. Dizinin uçman bölümünde Kramer ’ın ismi Kessler ’mış. Çünkü dizinin yaratıcısı Larry David ’in çarkıt komşusu Kenny Kramer, isminin dizide kullanılması üstüne kararsızmış. Sonra kararını değiştirmiş.

Kramer 9 mevsim süresince tıpkısı ayakkabıyı giymiş

kramer

Seinfeld ’bile Kramer ’ı canlandıran Michael Richards, dizinin dokuz sezonu boyunca iki koşa yağız Doc Marten bellik bot dışında apayrı ayakkabı giymemiş.

George karakteri üzere ötekisi mutasavver

jake

Seinfeld ’in George Costanza ’sını Jason Alexander ’ın canlandırmadığını düşünebiliyor musunuz? Ilkin Jerry Seinfeld Costanza karakterini Jake Johannsen ’a götürmüş. Hatta geçtiğimiz yıllarda verdiği bire bir röportajda Jerry Seinfeld rolü akseptans etmesi için Johannsen ’e yalvardığını söylemiş. Fakat Johannsen rolü reddetmiş.

George karakterini canlandıran aktör dizinin tutmayacağını düşünmüş

george

George Costanza ’yı canlandıran Jason Alexander, Seinfeld ’in senaryosunu okuyunca bayılmış. Kendisi haddinden fazla sevince bile dizinin başarılı olma ihtimali ona az buçuk bağan görünmüş! 1992 yılında verdiği aynı röportajda eksiksiz namına şöyle diyor:

“Senaryoyu gördüğüm anda o zamana kadar bire bir parçası olduğum yeryüzü tam işlerden biri olacağını anlamıştım. O yüzden dahi tıpkı bölümden fazla yayınlanmayacağına tatmin getirdim… Zira bu dizinin seyirci kitlesi ancak benim kadar biri olabilirdi. Ben birlikte monitör seyreden biri değilim. O yüzden Seinfeld ’mağara başarısına bildirme çokça şaşıranlardan biri ben olabilirim.”

George Costanza hoppadak aynı bölümde hiç görünmedi

the pen

Seinfeld ’mağara 172 bölümü boyunca George Costanza karakterini görmediğimiz biricik tıpkısı kürsü vardı. O da üçüncü sezonun üçüncü bölümü olan “The Pen”. Bölümde Jerry ve Elaine Jerry ’nin Florida ’da etkili ailesini görüşme ediyordu. Bir sektör dahi olsa dizide olmama fikrinden hiç hoşlanmayan Jason Alexander, Larry David ’e “Bunu ayrımsız elan yaparsan beni kalıcı yerine diziden kazanç.” demiş.

Nesep George Costanza Seinfeld ’in yaratıcılarına 100 milyon dolarlık sorun açmış

the real costanza

Kramer karakteri kabilinden George Costanza karakteri üstelik adını temel bir insandan alıyor: Jerry Seinfeld ’in çarkıt bire bir aksiyon arkadaşı Michael Costanza. Michael Costanza, mahremiyetini ihlal ettiği gerekçesiyle Jerry Seinfeld ’e ve Larry David ’e 100 milyon dolarlık sevgili açmış. Michael Costanza The Real Seinfeld ünlü kitabında “George keleş. Ego bile öyleyim. George tıknaz. Ben de öyleyim. George üstelik ben bile Jerry ’yle birlikte Queens College ’bile okuduk. George ’un ortaöğretim öğretmeni ona “Duygusal ’t stand ya.” (Sana katlanamıyorum.) yakışmamış adını takmış. Benim de anca.” diyor. Fakat duruşma George ’un Larry David ’den esinlenildiğine yetinme getirerek dizinin yapımcılarının beraberinde düzlük almış.

Seinfeld ’in kadın karakteri esasta Elaine olmayacakmış

lee

Haddizatında Seinfeld ’deki esas avrat ıra Elaine değil bile bizimkilerin sürekli takıldığı kahve dükkanında etkin Claire adlı garson olacakmış. Claire ’i canlandıran Lee Garlington verdiği tıpkısı röportajda “Aslında Seinfeld ’deki avrat karakter ben olacaktım ama illet bilmiyorum ama benle devam etmediler.” demişti. Sebep hakeza olduğuna dair ayrımlı izahat var ama Jason Alexander Lee Garlington ’ın senaryodaki sözlerini değiştirdiği için böyle bire bir şey yaşandığını açıklamış. Jerry Seinfeld ise biraz daha baskın aynı karakter aradıkları amacıyla Claire ’i bloksuz bıraktıklarını söylüyor.

Seinfeld ’in karar mottosu: Tesahup Etmek bulunmayan, öğüt almak namevcut

seinfeld

Genelde dizilerde departman böylece ne evet? Antlaşma ortamında birbiriyle ilgi kuran karakterler sarılır/birbirlerine ilişik gösterir ya üstelik o bölümde yaşadıkları olaylardan bir şeyler öğrenerek değişirler. Seinfeld ’birlikte bu ebat banko yok. Bu konuda berenarı dinsiz olan Larry David, “İnsanların çoğu Seinfeld ’mağara yabansı bire bir sıra olduğunu anlamıyor. Dizideki olaylara baksanıza; karakterler işlerinden oluyor; birisi katre geçiren birinden ayrılıyor; birilerine “burnunu yaptırman lazım” deniyor…” diyor.

İptal edilen bir Seinfeld bölümü var

the phone message

Dizinin geneline bakınca Seinfeld ’in yaratıcıları için kaçınmak isteyecekleri hassaslıkta aynı konu yokmuş kadar gelebilir fakat The Bet adı sunulan ve dizinin ikinci sezonu üzere yazılan tıpkısı sektör bozma edildi. Jerry Seinfeld Reddit ’te katıldığı benzeri etkinlikte verdiği cevapta “Bölümü çekmeye başladık ve ortalarında “Namevcut bu mümteni.” dedik. Az Buçuk elan uğraşıp fesih ettik. Benzeri güruh molekül yaşandı amma o bölümün sonunu ahenktar kuzuluk bildirmek on paralık ahenktar değildi.” dedi. The Bet bölümü The Phone Message (George kız arkadaşının telesekreterine abus mesajlar bırakır ve sonradan pişman olup kız arkadaşı dinlemeden silmenin yollarını arar) bölümüyle ayrı ayrı.

Seinfeld ’mağara erkek elli kız arkadaşı üzere ayvaz eli çıkma

Seinfeld ’mağara The Bizarro Jerry ünlü bölümünde Jerry ’nin elleri erkek eli üzere olan bire bir kız arkadaşı var. Yakın çekimlerde kadının elleri âdeta erkek eli kabilinden görünüyor. Zira elhak öyle. O başkaları Jerry Seinfeld ’in üçkâğıtçılık dersleri aldığı James Rekart ’a ilişkin. James Rekart ’ın Twitter profilinde şimdi o bölüme bire bir atıf var.

Seinfeld ’in ayrımsız bölümü tıpkısı seyretme oyunundan mülhem

the backwards

Seinfeld ’in dokuzuncu sezonunun sekizinci bölümü olan The Backwards, Harold Pinter ünlü İngiliz baziçe yazarının The Betrayal adlı oyunundan sabah yeli alıyor. Bölümde bizimkiler bire bir düğüne karışmak için Hindistan ’a akla yatkın yola kazanç. Jerry George ’un kız arkadaşı olma potansiyeli olan ayrımsız kızla sevişerek ona çıyanlık mesabe. Kramer ise sataşkan tıpkı dilekle boğuşmaktadır. Antrparantez bu departman Sue-Ellen Mishkie ’nin nişanlısının adının hastalık Pinter olduğunu dahi açıklıyor.

Jerry Seinfeld ’in dizideki şakak sahnesi kendisine ilgilendiren değil

marine

Jerry Seinfeld Uproxx ’a verdiği benzeri röportajda dizideki yüz sahnesini şöyle açıklıyor: “The Marine Biologist bölümünün sonunda George ’un golf topunu incizap sahnesi benim favorim.”

Jerry Seinfeld ’mağara yüz taraf karakteri Newman ’dı

newman

Yeniden Reddit ’teki soru-yanıt etkinliğinde verdiği aynı yanıta göre Jerry Seinfeld ’mağara duluk taraf karakteri Newman ’dı.

Jerry Seinfeld 10. sezon için balaban benzeri meblağ reddetmiş

final

Birbirinden güzelce dokuz sezonla gelişigüzel macerayı tadında tezyit etmek talip Jerry Seinfeld, 10. mevsim üzere kayda derece ayrımsız meblağ reddetmiş. 10. sezonun beher bölümü üzere 5 milyon dolar öneri edilmiş. Böylelikle Jerry Seinfeld toplamda 110 milyon dolar kazanma ihtimalini gabi çevirmiş.

Seinfeld bir şekilde başlayıp tıpkı şekilde bitiyor

seinfeld

Bunu ayırt edebilmek üzere Seinfeld ’mağara bölümlerini peş peşe izlemiş başlamak lüzumlu belki amma Jerry ve George ’un dizinin pilot bölümünde yaptığı ilk enformasyon ve dizinin son bölümündeki enformasyon, aklık durmayan tıpkı paçarız hakkında.

Iyicene tıpkı haberle kapatalım: Seinfeld Netflix ’e geliyor

netflix

Seinfeld ’i aramak isteyenler ya üstelik tadı damağında kaldığı için arada açıp açıp tutulmak isteyenlere beşaret. Bilcümle ruz muhtemelen değil ama Seinfeld böylece Netflix ’e geliyor. Seinfeld ’mağara 2021 ’in Ilkgüz ayında Netflix ’e ekleneceği ve 5 yıl boyunca platformda kalacağı açıklandı.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: