Tehlike Çanları Çalıyor: COVID-19 Testi Pozitiflik Oranı, Son 10 Günde 2 Katına Çıktı

Türkiye, koronavirüs pandemisi döneminde 1 Temmuz bakımından yıpranmamış benzeri sürecin içine girdi. Bu süreçte tıpkısı yandan vatandaşları aşılamaya bitmeme fail ülkemiz, kısıtlamaları dahi kaldırdı. Ancak bu durumun natürel bire bir sonucu kendisine, COVID-19 vakalarında çoğalma yaşandı. Ancak bu artım, tıpkısı süre daha devam edecek üzere görünüyor. Çünkü yapılan testlerin pozitiflik oranı, eyyam öncesinin iki katına çıkma durumda.

Küçük Asya Ajansı’nın haberine göre 10 Temmuz’da yapılan testlere kıymet artı çıkan yurttaş sayısının oranı, yüzdelik 2,46 olarak kayıtlara geçmişti. Ancak bu nitelik, geçmiş bakımından 4,42’ye yükseldi. Yani son 10 günde yapılan testlere nazaran artı çıkan yurttaş sayısı, az daha iki katına çıkıntı durumda.

Ahiret Yolculuğu sayıları de yükselmeye başladı

Koronavirüs

Türkiye, 1 Orak Ayı’a kadar ölüm sayılarında de haddinden fazla çetin düşüşler görmüştü. Ancak bu kapsam dahi özellikle son 10 gündür değişmeye başlamış durumda. Anca kim akıbet 10 günde bildirme çokça ahiret yolculuğu sayısı, 18 Orak Ayı’bile gerçekleşti. Bu tarihte COVID-19 dolayısıyla irtihal fail vatandaş sayısı, 66 büyüklüğünde yükseldi. Oysa biraz çevrim öncesine büyüklüğünde 30’lu sayılara kadar gerilemişti.

Koronavirüs pandemisinden kurtulabilmek üzere şu dakika üzere yapabileceğimiz biricik şeyin aşı olduğunu de ikna etmek gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı verilere baktığımız devir, ikinci doz aşısını üstelik vurulan vatandaşların sayısı 21 milyonu aşmış durumda. Bu üstelik sosyal bağışıklık oranından bibi haddinden fazla uzakta olduğumuzun meydanda ayrımsız göstergesi. Akıbet verilere bakarak bir numara düze aşı vurulan vatandaşların sayısı ise 39 milyonun üstünde.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: