TEKNOFEST 2021 yarışma başvuruları başladı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında bu yıl 34 farklı kategoride düzenlenecek yarışmalara, 28 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği; Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek.

TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen Teknoloji Yarışmaları’na başvurular başladı.

SON BAŞVURU 28 ŞUBAT

TEKNOFEST’ten yapılan açıklamaya göre, ilkokuldan lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç, hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına 28 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

BAZI YARIŞMALAR İLK KEZ YAPILACAK

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları, bu yıl 34 farklı kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2020’den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez gerçekleştirilecek.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST; gençlerin, geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla bu alanda Türkiye tarihinin en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor.

4 MİLYON LİRADAN FAZLA ÖDÜL VAR

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmak ve bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için 2021’de ön eleme aşamasını geçen takımlara 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sağlanacak.

TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.

%d blogcu bunu beğendi: