Teknoloji Bakanı: Uçan Arabalarda Dünya Liderliğine Oynayacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ortada “Bilimsel Araştırı, Girişimcilik ve Gençlerde Ilmî Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı. Cahillik ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleştirilen imza töreninde mütekellim Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, gündeme ilişkin bazen açıklamalarda bulundu. Bu meşruhat arasında, benzeri süredir ısrarla gündemde tutulmaya çalışılan uçan arabalar da vardı.

Nazır Varank aracılığıyla yapılan açıklamalarda, değme sene tınlamalı namına gerçekleştirilen “Gökyüzü Müşahede Şenliği“nin bu yıl uluslararası çapta düzenleneceği söylendi. Geçtiğimiz sene pandemi zımnında bu etkinliğin yapılamadığını anlatım eden Varank, 12-15 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştirilecek etkinliğin bu sene, “Uluslararası Gök Rasat Şenliği” adına isimlendirileceğini açıkladı.

“Uçar arabalarda dünya liderliğine oynayacağız”

Mustafa Varank

Uçar arabalarla ait mütekellim Vekil Varank, bu konuyla ilişik şu cümleleri kurdu;

Bakınız geçenlerde Cumhur Reisi Yardımcımız Fuat Oktay, “Uçan araçlarda acun liderliğine oynayan bir Türkiye olacak” dedi. Bunun konusunda tekrar tıpkı kadro, akıllarınca bu sözle bayram etmeye kalktılar. Ben buradan Cumhurbaşkanı yardımcımızın ifadesini beribenzer altını çizerek tekrarlamak istiyorum. Türkiye kendine inanmış, ufku gökyolu galaksisi büyüklüğünde degaje, çalışkan gençleriyle uçar arabalarda da dünya liderliğine oynayacak. Lacerem kim insansız albeni araçlarındaki başarımız şu anda yekpare dünyanın dilindeyse, cümle yenilikçi alanlarda bile gençlerimizle gelişigüzel iddiamızı kanıtlayacak sükse hikayelerini yazacağız. Biz bu başarı hikayelerini yazacağız. Bizim potansiyelimiz bunları yapmaya paha, zira tığ gençlerimize güveniyoruz…”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: