Telefonunuzu Daha Güvenli Hale Getirin: iPhone Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apple, 2015 yılında yayınladığı iOS 9 güncellemesi ile alay malay iPhone cihazların kilit ekranını fora etmek üzere mergup şifreyi 6 haneli adına tespit imkanı getirdi. Sonraki yıllarda Touch ID ve Face ID ile cihazlar çok elan emin bire bir arkaç getirilse dahi gene da bu 6 haneli parola değme şeyin temelini oluşturuyor. iPhone harf tahrifat işlemi düzenlemek ve eskimemiş bir parola hazırlamak amacıyla bu şifreyi bilmeniz gerekiyor.

iPhone harf tebdil işlemi sıkça gine etmeniz gerekmeyen fakat uzun süredir aynı şifreyi kullanıyorsanız kategorik gerçekleştirmeniz gereken ayrımsız işlemdir. Yahu benim telefonumu kim hangi yapsın, diye niteleyerek düşünüyorsanız iPhone’unuzu şöyle incelemenizi ve ne verileri saklıyor olduğunu hatırlamanızı tavsiye ederiz. iPhone şifre tağyir işlemi bittabi yapılır sorusunun yanıtına bakalım ve elan emin benzeri aygıt üzere neler yapabileceğinizi görelim.

iPhone harf tahrif şüphesiz yapılır?

Girişim #1: iPhone Ayarlar sayfasını açın. Hamle #2: Touch ID ve Parola ya bile Face ID ve Parola sayfasını açın. Hamle #3: İstenirse var olan şifrenizi girin. Hamle #4: Parolayı Değiştir seçeneğine dokunun. Girişim #5: Var olan parolanızı girin. Adım #6: Bakir parolanızı girin. Etap #7: Yıpranmamış parolayı onaylayın. Etap #8: İşlem tükenik.

Girişim #1: iPhone Ayarlar sayfasını açın:

iPhone ayarlar

Şayet ince süredir iPhone kullanıyorsanız ya üstelik henüz önceki iPhone kullandıysanız bu adımı elhak biliyorsunuzdur. Ancak ilk defa iPhone kullanan kullanıcılar üzere yorumlamak icabında, Ayarlar sayfası cihazınızda aklınıza gelen parçalanmamış ayarları düzenleyebileceğiniz sayfadır. iPhone kod tahrifat işlemi birlikte buradan yapılır.

Adım #2: Touch ID ve Parola evet de Face ID ve Parola sayfasını açın:

iPhone şifre değiştirme

Kullandığınız iPhone modeline bakarak Ayarlar sayfasında göreceğiniz seçeneğin adı Touch ID ve Parola ya birlikte Face ID ve Parola yerine değişebilir. Bu seçeneğin adı değişik olsa de Umumi seçeneği ile aynı mecmua üzerinde bulmanız olanaklı. 

Adım #3: İstenirse var olan şifrenizi girin:

iPhone şifre değiştirme

Değişik benzer ve iOS işletim sistemi versiyonlarında uymazlık gösterse da eğer Touch ID ve Parola ya bile Face ID ve Parola seçeneğine dokunduysanız aygıt güvenliği açısından bütün sizden var olan şifrenizi girmenizi isteyebilir. Zira bu dalgalı üzerinden var olan parolayı değiştirebildiğiniz kadar kullanılmamış Face ID ve Touch ID atamanız bile mümkündür. Bu nedenle düzenlilik biraz varyemez tutuluyor. 

Adım #4: Parolayı Değiştir seçeneğine dokunun:

iPhone parolayı değiştir

Touch ID ve Parola evet üstelik Face ID ve Parola sayfasını açtığınız ant karşınıza şifreyi nerelerde yutmak istediğiniz kadar kavi haddinden fazla değişik alternatif çıkacak. Bunları henüz sonradan inceleyerek güvenlik ayarlarınızı özelleştirmeniz olabilir. iPhone harf tahvil işlemi amacıyla ise Parolayı Değiştir seçeneğine dokunmalısınız.

Etap #5: Var olan parolanızı girin:

iPhone şifre değiştirme

iPhone harf değiştirme işlemi ile kendinize eskimemiş tıpkısı parola belirlemeden geçmiş cümle sizden var olan şifrenizi girmenizi isteyecek. Gine misal ve iOS işletim sistemi versiyonuna göre değişse da kimi zaman kullanıcıdan iCloud şifresini girmesi da istenebilir.

Hamle #6: Kullanılmamış parolanızı girin:

iPhone şifre değiştirme

Apple, bu noktada kullanıcıya değişik parola seçenekleri sunuyor. Sunu asıl olanlar 4 haneli evet birlikte 6 haneli rakamlardan oluşan parolalardır. Gayrı seçenekler ise özel alfasayısal kod ve hususi dijital harf ile oluşturulan parolalardır.

4 haneli harf en düşük güvenlik seviyesi sunduğu için düşünmeyin bile. Hususi alfasayısal harf ve özel sayısal harf haddinden fazla henüz erdemli düzenlilik sunsa da akılda kalması tahakküm mümkün, kendinize güvenmiyorsanız bu seçenekleri yeğleme etmeyin. 6 haneli kod ise hem faziletkâr asayiş sunar hem bile akılda tutması kolaydır.

Kadem #7: Bakir parolayı onaylayın:

Bir eski adımda hangi parola türü üzerinden yeni şifrenizi belirlediyseniz bu adımda üstelik bire bir kabil üzerinden şifrenizi yeniden girerek işlemi onaylayın. iPhone şifre tahrif işlemi bütün oldu. Bu adımları esasen izleyerek eski şifrenize dönebilir evet de yeniden yeni bir harf belirleyebilirsiniz.

Elan güvenli aynı iPhone amacıyla dikkat etmeniz gerekenler:

iPhone şifre değiştirme

Bazen iPhone kullanıcıları, kilit ekranı çokça daha mahdut açıldığı için temas parola kullanmamayı tercih ediyorlar. Fakat daha çok düşüncesiz telefonlar o büyüklüğünde ferdî veriyle yoğun kim hakeza bir riziko ahzetmek on paralık doğru değil. Arz azından telefonunuzu çalan kişinin işini biraz işkâl etmek üzere süssüz birlikte olsa pekâlâ tıpkısı harf belirleyin.

Şu an kullanımda olan yekpare iPhone modellerinde Touch ID ya dahi Face ID şifrelemesi bulunuyor. Ölçün şifreniz hangi kadar tehlikesiz olursa olsun bu tür benzeri ferdî şifreleme ile aygıt güvenliğini maksimuma çıkarabilirsiniz. Sonuçta kimesne yüzünüzü evet dahi parmağınızı çalacak değil.

4 haneli kodlar çözülmesi çokça daha yalın kat kombinasyonlar sunduğu amacıyla önerilmiyor. Hususi alfasayısal harf ve özel sayısal kod ile haddinden fazla henüz ağdalı ve zinde şifreler oluşturabilirsiniz fakat akılda tutması haddinden fazla elan pres benzer. Bu nedenle geriye tıpkısı bir tane 6 haneli parola seçeneği kalıyor. Değme biri değişik rakamdan oluşan 6 haneli bir harf, neredeyse kırılamaz tıpkı parola demektir.

Imdi söylememize bile lüzum olduğunu sanmıyoruz ama parola yerine mevlit tarihinizi, İstanbul’un fethini, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapılış tarihini, tuttuğunuz takımın kuruluş yılını ve benzeri tanıdık tarihleri lütfen kullanmayın. Akılda tutması az buçuk zor olsa üstelik ATM şifresi ve tıpkı şifreleri birbirinden ayrı tutmayı de boşlama etmeyin.

iPhone şifre tahvil işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve haddinden fazla henüz tehlikesiz bire bir iPhone kullanımı amacıyla özen etmeniz müstelzim noktalardan bahsettik. Elbette ki evden çıkarken kapıyı iki el kilitliyoruz, ara sıra evimizdeki eşyalardan çok henüz zer veriler saklayan telefonumuzu bile biraz daha emin kuzuluk getirmeliyiz. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: