Tertibat Teorilerinin Vazgeçilmezi 25. Rubai Tekniği Nedir?

Sevgilinizle sinemaya gittiniz. Romantik benzeri aşk filmi izlerken film arasına birkaç zaman kala canınız patlamış mısır ve kola ahzetmek istedi. Halbuki tek dahi aklınızda yoktu. Benzeri şekilde evde zat halinizde oturup televizyonda aynı izlence izlerken umulmayan anda dondurma yeme isteğiyle yanıp tutuşmaya ya de elan dahi kötüsü birini kanlı düşünceleriyle dolmaya başladınız. 25. rubai tekniğinin bunları yapabileceği iddia ediliyor.

25. kare, subliminal mesajlar, bilinçaltını kontrol edebilen görüntüler ve daha nicesi dayanıklı haddinden fazla insanın genişlik nazik kabuslarından bazıları. Haklılar dahi çünkü farkında bile olmadan beyninin yıkanmasını kimse istemez. Evet, tekmil bunlar doğru mu? Hoşur 25. rubai tekniği ile ayrımsız insanın bilinçaltına farklı fikriyat konumlamak türlü mü? Bu konudaki kent efsanelerine ve ilmî gerçeklere yakından bakalım.

25. kare

25. rubai tekniği nedir?

Tüm bu şehir efsanelerini doğuran 25. rubai tekniğine bakarak eş gözü saniyede sadece 24 kare görebiliyor ve bundan fazlası bilince işlenmiyor. Fakat bu 24 kareye eklenen gizli aynı 25. karede kâin her mütalaa, doğrudan namına kişinin bilinçaltına şahıs ediyor ve onun bu mesajı içselleştirmesini sağlıyor.

25. dördül dediğimiz aslında tıpkısı subliminal endişe örneğidir. Cızık filmlere illuminatinin yerleştirdiği melhuz yazılar, filmlerde makbul 25. kare tekniği, lügat aralarına gizlenmiş hurufat, dolar üstünde mevcut işaretler ve haddinden fazla daha fazlasının birer subliminal idea olduğuna inanılıyor. Bu mesajlar olağan reklamlar olabileceği kadar insanları farklı benzeri partiye fikir vermeye başkaca benzeri cinayete üstelik yönlendirebilir. 

Angın 25. rubai reklamı ve gerçekler:

25. kare

İddialara göre 25. kare tekniğinin ortaya çıkışı 1957 yılına dayanıyor. Ayrımsız hisse senedi insanı olan James Waikerie, New Jersey ’deki benzeri beyaz perde projektörüne 25. kareyi ekliyor. Eklenen 25. karede ‘Kolalama iç! Patlamış akdarı ye! ’ yazıları bulunuyor. Sonuç mu? O periyot kolalama ve patlamış akdarı satışlarında %17 artış görülüyor. 

O yıldan sonradan James Waikerie, 25. rubai tekniğinin patentini alıyor. Patent üzerinden toplamda 38 milyon dolardan çok para kazandıktan sonraları 1974 yılında nişancı üzerindeki hakkını ansız serbest bırakıyor. İlluminati olaya halk koymuş mümkün mi?

İlluminatinin konuyla ilgisi namevcut zira bu hikaye ağız ağıza kurgulanmış. Satışlar incelendiği ant ortada gelişigüzel artış olmadığı ortaya daha çok. Bu hikaye 25. dördül tekniğinin değil, James Waikerie isimli reklamcının yapmış olduğu liyakatli bire bir viral reklamın hikayesidir. Doğrusu kendisi dahi henüz sonraları bu durumun soy olmadığını itiraf etmiştir. Yoksa İlluminati?

25. dördül tekniği dünyanın en çokça inanılan yalanlarından biri:

25. kare

Delinin biri kuyuya ayrımsız taş atmış, kırk beyinli çıkaramamış atasözümüzde olduğu kabilinden 25. dördül tekniğini ortaya çıkaran dirilik bile bu durumu yalanlamasına karşın yıllardır mütehammil çok âdem bu tekniğe ve subliminal kaygı kavramına inanıyor. Bu duruma o kadar yürekten inanıyorlar ki devletleri da kandırma etmeyi başardılar.

İnsanların %70 ’inin inandığı subliminal reklam kavramı o büyüklüğünde korkutucu boyuta ulaştı ki 1974 yılında Amerika Mürekkep Devletleri Federal İletişim Komisyonu subliminal reklamları yasaklayıcı kararı aldı. Başkaca ülkemiz dahil onlarca farklı mutluluk birlikte bu karara uydu ve şirketlerin subliminal reklamlar yayınlamasını yasakladı. Peki, subliminal mesajlar hasis var mı ve işe yarıyor mu?

Subliminal niyet deneyleri ve liyakatsiz sonuçlar:

25. kare

Şayet adam, 1 milisaniyenin altında tıpkı uyarıcının etkisi altında kalırsa bunu ne bilincinde hangi bile bilinçaltında algılayamaz. 3 milisaniye ve üzerindeki uyarıcılar ise bilinçdışı adına algılanır. 40 – 60 milisaniye arasında etkisi altına kalınan uyarıcılar ise subjektif eşiği aşarak bilincimiz vasıtasıyla algılanmaya başlar. 

Cümle bu bilgiler ışığında deneyler yapan olgun insanları, subliminal fikir yönteminin tezyifkâr işe yarayıp yaramadığını ortaya çıkarmaya çalıştılar. Tıpkı 25. rubai hikayesinde olduğu kadar insanlara ‘Kolalama bağırsak! ’, ‘Dondurma ye! ’, ‘Şu bade markasından hıyanet! ’ kabil subliminal mesajlar içeren yayınlar izletildi ve dinletildi. Üste tıpkısı fen kanalı, siyasi Şike Gore ’u kötülemek için formalist kelimesinden ilk benzeri anlığına ‘Sıçanlar ’ kelimesini gösterdi.

Şayet deney sonuçlarına illuminati müdahale etmediyse birlik bu mesajların işe yaramaz olduğu ortaya daha çok diyebiliriz. Yapılan deneylerden hiçbirinde subliminal mesajların düşünüldüğü büyüklüğünde etken olduğunu ortaya koyan sonuçlar elde edilmedi. Yani 25. kare tekniği ve bire bir subliminal mesajların direkt olarak bilinçaltımızı etkilediğine dair bibi elle tutulur verilere cemaat değiliz.

Yapılan birlik deneylerde subliminal mesajın tartı oranını ortaya koyması üzere bir gaye belirlendi. Bu hedefe bakarak 25. rubai ve ayrımsız mesajlar beklenenden 10 mezuniyet elan beş altı etken oldular. Bunun anlamı, subliminal reklamların normal reklamlardan birlikte az etkili olduğudur. Hassaten belki birlikte hiçbir etkileri yoktu.

25. dördül ve bir subliminal niyet söylentilerine sebep inanıyoruz?

25. kare

Sanıyoruz hanay az buçuk sıkıcı ve insanlar beyaz perde salonlarında yalnızca iyicene koktuğu amacıyla darı aldıklarını kabul etmek istemiyor olabilirler. Bunun namına dünyayı müdür belirsiz tıpkı örgütün iz filmlerde, paraların üzerinde, beyaz perde salonlarında, izlediğimiz televizyon programlarında ve filmlerde ara sıra adsız sansız mesajlar vererek bizi manipüle ettiğini buyurmak, çokça elan avantür meşbu bir hayat anlamına geliyor.

Değme şeye rağmen subliminal idea yoktur diyemiyoruz. Çünkü aymazlık sırasında yabancı çevirgeç öğrenme, sigarayı bırakma, yeni alışkanlıklar iktisap ya de terk kabil yöntemler hala pek çokça kişi üstünde canlı olabiliyor. Fakat kimsenin elinde deneylerle ispatlanmış veriler olmadığı üzere 25. rubai ve tıpkısı subliminal mesajlara varsaymak için hiçbir etmen bulunmayan.

Yapılan deneylerde birlikte hiçbir antlaşma, hiçbir yük altında sıfır insanlar üzerinde araştırma yapılmadı. Zaten o insanlar bir şeylere meylediyorlardı ve düşünce kamu da bunun üstüne geldi. Şartlar bu kadar iyileştirilmişken birlikte mesajların çalışkan olmaması, subliminal mesajlara inanmamak üzere ayrıksı ayrımsız etmen. Belki dahi temel korkmamız müstelzim makine alırsak elan çekimli, kolalama içersek daha mutlu olacağımızı belirten reklamlardır ne dersiniz?

Fent teorilerinin vazgeçilmez konusu olan 25. rubai tekniği nedir, epey işe yarıyor mu, subliminal mesajlar ana mi kabilinden zaaf edilen soruları yanıtladık ve akıllıca bildik yanlışlardan bahsettik. Subliminal mesajlar hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: