TikTok, Içtimai Medyanın Kitabını Yeniden Yazan Algoritmasını Satışa Çıkardı

Sonuç yıllarda dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, geçtiğimiz günlerde 7 milyon sayı hesabı banlamasıyla gündeme gelmişti. Bu hesapların tamamının 13 yaşından banal çocuklara ilişik olduğunu tamlayan TikTok, daha öncesinde çocukların güvenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle 5,7 milyon dolarlık tazminat ödemişti.

Cümle bu olaylara rağmen TikTok ’un sahibi olan ByteDance firması, TikTok platformunda geçer not bireşimli anlak algoritmasını farklı şirketlere satmaya başladı. Bu bireşimli zekânın ana amacı, kullanıcıların beğendikleri içeriklere göre onlara ayrımlı içerikler referans etmesiydi.

Bireşimli anlak algoritması satışa imdi

TikTok'un sahibi olan ByteDance

TikTok uygulamasında beğenilen bireşimli anlak algoritması, TikTok ’un bu büyüklüğünde popüler olmasına büyük yardım sağlamış bire bir hep. Bu harezmi yolu, kullanıcıların beğendikleri ve değerlendirme yaptıkları içeriklere göre onlara yıpranmamış içerikler ve profiller tavsiye ediyor, benzeri zamanda ne cihazı kullandığınıza, cihazınızdaki şalter tercihlerine ve konumunuza göre birlikte size içerikler sunabiliyor.

Financial Times ’ın hazırladığı rapora göre ByteDance, bu yapay anlak algoritmasını şu anda beş altı firmaya satmış durumda. Bu algoritmayı satın düzlük firmalar ise BENDE kökenli moda uygulaması Goat, Singapur asıllı seyahat sitesi WeGo, Endonezya asıllı aksata uygulaması Chilibeli ve Hindistan asıllı sosyal oyun platformu GamesApp.

Bileşimli anlak, BytePlus aracılığıyla satılıyor

TikTok

Pekin merkezli şirket ByteDance, bu bileşimli zekâ sistemini kıymak üzere iştirak içinde BytePlus adını verdiği hususi aynı devir oluşturdu. Şirketin web sitesinde kayran alan bilgilere göre BytePlus, bu yapay zekâ algoritmasını istediğiniz kadar düzenlemenize imkân veriyor. Antrparantez özel videoteyp efektleri, bili analiz araçları ve konuşmayı yazıya döken tıpkı yazılım üstelik BytePlus aracılığıyla satılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda ByteDance ve TikTok üzerindeki baskılar gitgide artmıştı. Hele çarkıt ABD başkanı Donald Trump aracılığıyla Çin merkezli şirketlerin misyon alındığı dönemde, KUL ’üstelik TikTok ’un yasaklanması konusu sık sık gündeme gelmekteydi. Ancak Trump yönetiminin baskılarına rağmen TikTok, geçtiğimiz sene BENDE ’dahi maaş 100 milyon aktif kullanıcıyı geçmişti.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: