Türkiye’de Konsol Oyuncusu Olmak Diğer Ülkelere Göre Ne Kadar Pahalı?

Oyun konsolu ile oyun oynamayı seviyorsanız, bir “gamer” yani oyuncuysanız ödemeniz gereken fiyatlar her ülkede değişiklik gösterebilir. Peki Sony PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi konsol fiyatları ülkemizde ne kadar? Türkiye’de oyuncu olmanın maddi yönünü konsol ve oyun fiyatları üzerinden değerlendirdik.

Bir oyun konsolu karşısında keyifli saatler geçirmek pek çok kişi için bir hobiden çok daha fazlası anlamına geliyor. Bir gamer yani oyuncu olmanın maddi ağırlığı her ülkede değişiklik gösteriyor. Bunun nedeni, iyi bir oyuncu olmak için ihtiyacınız olan oyun konsolu ve oyun platformuna ödenecek fiyatların her ülkenin yerel ekonomik sistemine göre değişmesidir. Bazı ülkelerde işin maddi yönü bir hayli üzücü olabiliyor.
Peki, Türkiye’de oyuncu olmak diğer ülkelere göre ne kadar pahalı? Picodi analistleri konu ile detaylı bir inceleme yaptılar ve pek çok ülkenin oyun fiyatlarını ve konsol fiyatlarını Türk Lirası üzerinden analiz ettiler. Türkiye’de oyuncu olmak pek çok kişi için büyük maddi bedeller ödemek anlamına gelebilir ancak bazı ülkeleri gördüğünüz zaman ödediğiniz fiyatlar için mutlu olabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: