Türkiye’nin COVID-19 Aşı Haritası Güncellendi: İşte En Yüksek ve En Düşük Oranda Aşılanan İller

Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, mütezayit koronavirüs vakaları zımnında vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Bu bağlamda; evvel akşam saatlerinde benzeri paylaşım eden Eş, Türkiye’nin aşılamadaki serencam durumunu paylaşarak, telkih olmanın ne büyüklüğünde iri benzeri ehemmiyet yeryüzü ettiğini açıkladı. Insan, vatandaşların neler yapabileceğini birlikte belirtik dile getirdi.

Fahrettin Insan tarafından paylaşılan haritaya bakarak 21 Temmuz‘de testi artı çıkan vatandaş sayısı, 8.151 olarak kayıtlara esbak durumda. Ayrıca 59 vatandaşımızı bile COVID-19 zımnında kaybettik. Paylaşılan veriler, özellikle da çatal ağız varyantının etkisini göstermeye bitmeme ettiğini, müstevli hızındaki artışın bitmeme ettiğinin yalınlık bire bir göstergesi… İşte bu durumun önüne geçebilmek için yapabileceğimiz bir tane şey, aşı tevessül etmek.

Esenlik Bakanı: Çorak döngüye girmeyelim

COVID-19 tablo

21 Temmuz’a ilişkin günlük COVID-19 tablosunda saha düz mehabetli tıpkısı selen da ilkah durumuyla ilgiliydi. Cemaziyelevvel bakımından Türkiye’üstelik 64 milyonu çok doz telkih uygulamasının yapıldığını görüyoruz. 2 doz aşı meftun olan vatandaşlarımızın sayısı ise 21 milyon 279 bin 203. Bu dahi sunu birkaç 1 düze aşılama ergin 18 ve üst nüfusun yüzdelik 34’üne mukabele ediyor. Yani Türkiye, toplumsal bağışıklığa vurmak istiyorsa, bu oranı iki katına çıkarmalı.

Fahrettin Âdem de konuyla ait açıklamalarında, toplumsal bağışıklığın ne büyüklüğünde oylumlu olduğundan bahsetti. Bunun sağlanamaması durumunda ülkemizin verimsiz döngüye gireceğini söyleyen Adam, şu açıklamalarda bulundu; Küçümseme mütezayit vaka sayılarını kontrol altına alabilmek için sonuç mertebe cesim. Aşı olup tedbirlere uyarak sosyal bağışıklık sağlanırsa salgın biter. Huysuz kısır döngü. Tedbirlere uyun, aşınızı olun.

COVID-19 tablosu

Genişlik haddinden fazla ve genişlik bir iki aşılanan şehirlerimiz ise şöyle

Nazır Eş tarafından yapılan paylaşımda, kentlere bakarak telkih durumuna de düzlük veriliyor. Son verilere bakarak Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Işıklı, Tekirdağ ve İzmir, ilkah konusunda başı çekici kentlerimiz adına düzlük alıyor. Aşılamayı sunma birkaç umursayan kentlerimiz ise Iğdır, Gümüşhane, Bingöl, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Şanlıurfa ve Bitlis…

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: