Twitter, Ne İşe Yarayacağı Pek de Anlaşılmayan Bir ‘Beğenmeme’ Özelliği Test Etmeye Başladı

Dünyanın en büyük mikroblog paylaşım platformlarından Twitter, canlı uygulamasının iOS sürümünde kullanılmamış benzeri özelliği sınav etmeye başladı. Şu an amacıyla sadece tıpkısı grup kullanıcıyla test edilen bu çeşni, Twitter’ın sunulan cevapların konuyla ilişkin olup olmadığını fehmetmek istediğini gözler önüne seriyor. 

Twitter’ın resmi bindi sayfasından yapılan açıklamalara bakarak imtihan edilen özelliğin geleceği bilinmeyen. Bu özelliğin yalnızca tıpkı etap olduğundan bahseden Twitter yetkilileri, kullanıcılara henüz bereketli tıpkı repertuvar sunmanın yollarını aradıklarını belirtiyorlar. Evet Twitter’ın dislike tıpkısı özelliği pekâlâ görünüyor?

iOS platformunda Twitter kullanan gâh tüketiciler, şu görüntü ile karşılaşabilir

Twitter iOS

Twitter aracılığıyla yapılan açıklamalara göre sınav edilen bu özellik, haddizatında parçalanmamış yerine bire bir dislike butonu değil. Platformun gösterdiği örneğe baktığımızda, sınav edilen seçeneğin konuyla ilişik olup olmadığının anlaşılması amaçlanıyor kabil görünüyor. Ayrıca sınav aşamasına karışma edilen kullanıcıların verecekleri huysuz oylar, başka kullanıcılar vasıtasıyla dahi görülmüyor. İlginçtir ki kullanıcının takbih butonuna bastığı bire bir yanıt, sıralamada bire bir durumunda kalmaya devam edecek.

Twitter, söz konusu özelliğin şu an için yalnızca araştırma gayeli olduğunu söylüyor. Birkaç geçmiş bile belirttiğimiz kadar bu özellik, ayrımsız müddet sonra kullanıma sunulabileceği kabil tozlu raflar arasına birlikte kaldırılabilir.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: