WhatsApp, Aylardır Beklenen Çoklu Cihaz Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Sundu (Şimdilik Sadece Betada)

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız benzeri içeriğimizde, dünyanın genişlik popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın uzun süredir beklenen bakir çocuk çoklu alet özelliğinin iOS ve Android beta sürümlerde kullanılabilir olduğundan bahsetmiştik. Bu uzanım demincek, Türkiye’deki kullanıcılar için bile meri oldu. Uygulamanın Türkiye’da kullanıma verilen serencam Android beta sürümü, kullanıcılara çoklu maşa özelliğini deneyimlettiriyor.

WhatsApp, tıpkı çoklu cihaz desteğine zaten sahipti. Kullanıcılar, WhatsApp cihazlarını açtıkları anne aygıt internete kapalı olduğunda, değişik benzeri cihazdan WhatsApp’a ulaşabiliyorlardı. Yeni zürriyet çoklu alet özelliği ise az buçuk henüz değişik çalışıyor. Öyle ki kullanıcılar, artık asıl cihazları internete sınırlanmış olmadığında bile farklı benzeri cihazdan WhatsApp’a ulaşabilecekler. İşte bu özellik demin, Türkiye’birlikte üstelik test edilebiliyor.

WhatsApp’ın çoklu maşa özelliğini kullanabilmek üzere beta anlaşmasını kabul etmeniz gerekiyor

WhatsApp Android beta

WhatsApp’ın Android ekosistemindeki beta sürümünü kullanan ülkemizdeki kullanıcılar, akıbet yazılım güncellemesiyle kullanılmamış sulp çoklu alet özelliğiyle muarefe imkanı yakalamış oldular. Hele ilgili benzeri açılır pencere gören kullanıcılar, burada çoklu cihaz özelliğinin şimdilik dört cihaza kadar bindi verdiğini, mesajların uçtan pöç şifrelenmeye devam edeceğini ve özelliğin kullanılabilmesi için alın tarafın birlikte en güncel WhatsApp sürümünü kullanmaları gerektiğini görüyorlar.

WhatsApp çoklu cihaz

WhatsApp’ın Türkiye’de sunduğu son Android beta sürümde kullanılabilir olan kullanılmamış çocuk çoklu aygıt özelliği, henüz önceki açılmış oturumların yeniden açılmasını gerektiriyor. Özelliğin beta imtihan sürecine dahil olan kullanıcılar, o an itibarıyla WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği için yeniden QR harf tarafından cihaz bağlamaları gerekiyor. Tamam bu özelliği nasıl sınav edeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Asıl cihazınızını kapatın ve aynı kullanıcıya plan gönderin. Bulunan azimli sürümlerde gördüğünüz “akil telefonunuz internete kapalı değil” uyarısı görünmeyecek ve mesajınız aracısız alın tarafa gönderilecek.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: