Windows 10’un Oyuncuları Çileden Çıkaran ‘Düşük FPS’ Sorununu Nihayet Çözülüyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un Windows 10 üzere april ayında yayınladığı KB500842 kodlu aynı güncelleme, işletim sisteminin baziçe performansını yavaş oranda düşürmüştü. Gâh kullanıcılar, Ryzen 5 3600 işlemci ile NVIDIA GeForce RTX 3070 ekran kartına erbap olan etkili bilgisayarlarında bile it canlı haddinden fazla oyunu oynayamadıklarını iddia etmişti. Bu konuyla ilgili benzeri açıklamada bulunan Microsoft, sorunun kökünden çözüldüğünü duyurdu.

Aslına bakacak olursak Microsoft, KB5004327 kodlu bir güncelleme ile Windows 10’un oyunlardaki düşük FPS sorununun üstesinden geldiğini açıklamıştı. Ancak bu güncelleme, tamlık kullanıcıların işine yaramamıştı. Bazen kullanıcılar, güncellemeden sonraları dahi düşük FPS sorunu yaşamaya bitmeme ettiklerini söylemiş, özlük hal yollarını aramaya başlamışlardı. Microsoft’un yaptığı izahat, sorunun Windows 10 21H2 güncellemesi ile yalnızca çözüleceğini gözler önüne seriyor.

Windows 10 21H2’nin yayınlanmasına hala biraz ant var

Windows 10

Microsoft, Windows 10’un oyun performansının düzeltilmesiyle ilgili ince tıpkı izah yapmadı. Ortaklık yalnız, korkulu planları ile oyun modunun beklendiği gibi çalışmasını kırıcı ayrımsız sorunun tespit edilip, bu sorunun çözüldüğünü söyledi. Windows 10 21H2 güncellemesinin geliştirici emisyon notlarında yer alan izah, kullanıcıların bu duygusal sıkan durumdan yer bir iki biraz ay sonradan kurtulabilecekleri anlamına geliyor. Ancak müşareket, bu düzeltmeyi bekletmeden da kullanıcılara sunabilir.

beraber, söz konusu sorunun etkilediği milyonlarca kullanıcıdan bire bir tanesi bile siz olabilirsiniz. Şayet bilgisayarınızda nedenini anlayamadığınız aynı FPS kaybı yaşanmaya başladıysa, bu noktada yapabileceğiniz iki şey bulunuyor. Bunlardan birincisi, bilgisayarınızın ağır modunu “Erdemli Başarım“a almak. İkincisi ise Windows 10’dahi beledi olan Oyun Modu’nu ağız ağıza durdurmak. Bu yöntemlerden yeryüzü azından birisi, sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: