Windows 11 Benzeri Neslin Kabusu Olan Semavi Görüntülük Hatasını Tarihe Gömüyor… Ama Sadece Ulam Kendisine

ABD merkezli uygulayım bilimi devi Microsoft, biraz haftadır yalnızca Windows 11 kendisine isimlendirdiği bakir işletim sistemi ile gündemde. Kullanıcılar şu sıralar, bu işletim sisteminin neler sunduğunu ve Windows 10’a nazaran kuşkusuz aynı başarım sergilediğini anlamaya çalışıyorlar. Hal böyle olunca üstelik ara sıra Windows 11 ile ilgili mefret ayrımsız detaya kader eseri ulaşılabiliyor.

Windows’un yeryüzü can sıkıcı sorunlarından aynı tanesinin semavi ekran hatası olduğunu bir anda hepimiz biliriz. Kullanıcıların, yeri geldiğinde saatlerce çözüm aramasına kat açan bu yazık, farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor oluşu ile da kullanıcıları zora sokar. Bu hatanın Windows 11’üstelik elbet görüneceğini zaaf eden ve bu konuyu irdeleyen The Verge ise az çok enteresan bire bir durumla karşılaştı. Hasıl o ki Microsoft, Windows 11’birlikte mavi ekranı tarihe gömecek.

Semavi görüntülük, Windows 11’üstelik siyaha dönecek

Windows 11

The Verge tarafından yapılan keşfe bakarak semavi görüntülük, bundan sonra ‘yağız görüntülük’ namına karşımıza çıkma. Bu teceddüt, hataların gösterildiği sayfanın 2016 yılından sonradan ilk kez güncelleneceğini gözler önüne seriyor. Microsoft o yıllarda bu vebal sayfasına QR kod ekleyerek, sorunlarla ait henüz çabuk tıpkısı şekilde son alınabilmesini sağlamıştı. Umuyoruz ki Windows 11, kullanıcıların bu sayfayla nadiren karşılaşacakları ayrımsız işletim sistemi olur…

Microsoft, Windows 11’in siyah mülevven hata ekranı ile ilgilendiren resmi bir izah yapmadı. Antrparantez, şirketin bu ekranda illet böyle ayrımsız başkalık yaptığı de şimdilik galiba değil. Ancak şirketin Windows 11’de nazik manzara değişiklikleri yaptığını düşünürsek, bunun sadece modernize çalışmasının benzeri sonucu yerine görebiliriz. Şayet Microsoft bu konuyla ilgilendiren tıpkısı açıklama yaparsa, sizleri bilgilendirmeye bitmeme edeceğiz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: