Windows 11; Raspberry Pi 4, OnePlus 6T ve Lumia Cihazlarda Çalıştırıldı

Tafsilatlı süren beklentilerin peşi sıra Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows 11‘i tanıttı. Elbette kim tanıtımdan sonradan yayınlanan önceki sürüm mukavim çok kullanıcı tarafından denendi. Dayanabilen çokça cihazda TPM uyumsuzluğu kabilinden sorunlara rağmen denenen Windows 11, ayrımlı cihazlarda de sınav edilmeye başlandı.

Windows 11 meraklıları ve istekli yazılımcılar, Windows 11 ’i Raspberry Pi 4, OnePlus 6T ve Microsoft ’un ürettiği Lumia cihazlara kurdu. Windows 11 ’mağara ARM desteği yardımıyla Qualcomm işlemcili cihazlara kurulabilmesi ise bu testlerin başarılı olmasının yeryüzü balaban sebebi.

Raspberry Pi 4 ’te Windows 11

raspberry pi 4'te windows 11

Reddit kullanıcısı “theSPEEDCAT”, Windows 11 işletim sisteminin geliştirici sürümünü Raspberry Pi 4 ’e kurmayı başardı. Reddit kullanıcısı, bu işlemi Windows 11 ’in ARM64 versiyonunu tıpkı dağarcık kartına atarak Raspberry Pi 4 cihazına kurduğunu belirtiyor. Kullanıcının açıklamasına bakarak Windows 11, ayrımsız cihazda elan önceleri müesses olan Windows 10 ’dan çokça henüz zorlu ve performanslı çalıştı.

Az Çok düşük herkes özellikleri olan Raspberry Pi 4 cihazında bile işlemci ve RAM kullanımının it canlı olduğunu ve Google Chrome kadar uygulamaların her kasma olmadan çalıştığını tamlayan kullanıcı, Windows 11 ’in düşük dizgeli cihazlar üzere ideal olduğunu belirtti.

Lumia 950 XL ’ta Windows 11

YouTuber Gustave Monce, 2015 yılında Microsoft vasıtasıyla üretilmiş Lumia 950 XL cihazına Windows 11 kurmayı başardı. Monce, elan geçmiş birlikte gine sızdırılan Windows 10X isimli işletim sistemini bu cihaza kurmayı başarmıştı. Bildiğiniz üzere ortaya sâdır Windows 10X isimli işletim sistemi, Microsoft vasıtasıyla fesih edilmişti.

Ancak Windows 10X ’te bulunan ara sıra sistemlerin ve tasarımsal özellikler Windows 11 ’e geldiği üzere Lumai 950 XL ’mağara bu iki işletim sisteminde bile birbirine çok yakın takat sınırı vermesi Monce ’yi şaşırtmadı. Gustave Monce, gelişigüzel şeye karşın Windows 11 ’mağara, Windows 10X ’cilt az buçuk daha mütehammil çalıştığını belirtti.

OnePlus 6T ’de Windows 11

Hep bu cihazların içinde ihtimal dahi yeryüzü şaşırtıcısı OnePlus 6T oldu. Project Renegade ekibinden beş altı geliştirici, Windows 11 ’mağara geliştirici sürümünü OnePlus 6T ’bile çalışacak şekilde baştan düzenledi. “edi194” isimli YouTube kullanıcısı ise bu sürümü OnePlus 6T cihazına yükledi. Kurulum süreci gelişigüzel hangi kadar az buçuk tafsilatlı ve budaklı olsa dahi nihayet başarılı oldu.

Kullanıcı eliyle verilen bilgilere göre, kurulum liyakatli olsa bile Wi-Fi, Bluetooth ve hoparlörler OnePlus 6T ’bile çalışmıyordu. Fakat USB girişi, dokunmatik görüntülük ve telefonun görüntülük kartı gayet problemsiz ayrımsız şekilde çalışıyordu. Kullanıcı antrparantez Windows 11 müesses OnePlus 6T ’üstelik SimCity 5, Need for Speed: Most Wanted, CS:GO ve Minecraft gibi oyunları çalıştırmayı başardı

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: