Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]

Wp-admin beyaz sayfa hatasına neden olacak bir çok durumu çözümleriyle birlikte blogumda yazmış olmama rağmen farkettim ki, tüm bu yazılarımı bir başlık altında toplasam oldukça yararlı olacak. Bu yazımda siz değerli wordpress kullanıcılarına, wp-admine giremiyorum diyenlere, wp-admin beyaz sayfa ve wp-admine hiç bir şekilde ulaşamıyorum diyenlere, bu gibi durumların nelerden kaynaklanabileceğini ve çözümlerin neler olacağını ana başlıklarıyla anlatacağım.

Wp-admin Beyaz Sayfa Hatasına Neler Sebep Olur?

Wp-admin beyaz sayfa hatası almanıza yol açacak bir kaç sebep var. Bu sebepleri adım adım eleyerek gideceğim. Sizde benimle aynı adımları izlerseniz, eminim ki sorununuza kesin bir çözüm bulacaksınızdır.

Error Establishing a Database Connection hatası

Bu hatayı tüm sitenizde mi görüyorsunuz? Yoksa sadece belirli sayfalar için mi ? Yada sadece admin paneli için mi? Error Establishing a Database Connection hatası almanızın sebebi wordpress site dosyalarınızın veritabanıyla bağlantı kuramamasından kaynaklıdır. Hatanın bu olduğunu biliyoruz fakat asıl problem bu hatanın bir çok sebepten kaynaklanabilecek olması. Eğer wp-admin beyaz sayfa hatasını bu sebepten alıyorsanuz ki beyaz ekranın üst kısmında büyük puntolarla “Error Establishing a Database Connection” diye yazar, ozaman Error Establishing a Database Connection hatası [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımı kesinlikle okuyun derim.

Beyaz Ekran Hatası

Memory (bellek) limitini aşmanız, kullandığınız bir eklentinin düzgün çalışmaması, kötü kodlanmış bir tema kullanmanız, hosting hizmetinizde bir problem olması gibi durumları beyaz ekran hatası için başlıca nedenler olarak gösterebilirim. Beyaz Ekran Hatası WordPress [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımda bahsettiğim problemleri nasıl aşacağınıza oldukça detaylı bir şekilde anlattım. Eminim ki fayda sağlayacaktır.

Yanlış Şifre Sorunu

Doğru kullanıcı adı ve şifre girdiğine emin olupta Wp-admin giremiyorum diyenler için söyleceyeğim şey; şunu bilmelesiniz ki hacklenmiş olabilirsiniz. Ama korkmayın henüz hiç birşey için geç olmayabilir. Admin şifrenizi phpmyadmin panelinden girip değiştirmeniz gerek. Bunu nasıl yağıcağınızı MySQL Üzerinden WordPress Admin Şifresi Değiştirme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

Admin Yetkilerini Kaybetmek

Bazen wp-admine giriş yapsanız bile admin panelinizde ayarlara, foksiyonlara ulaşamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz (Örn: Eklentilere, Temaya, Ayarlara ulaşamama) ki buda hacklenmiş olduğunuz anlamına gelebilir. Bu gibi durumlarda MySQL üzerinden wordpress sitenize yeni bir admin atamanız gereklidir. Bunuda nasıl yağıcağınızı  MySQL Üzerinden WordPress Admin Ekleme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

PHP Hataları (Syntax Hatası, Beklenmedik Fonksiyon Hatası, vs.)

Php hataları genellikle başka bir siteden yada herhangi bir kaynaktan bulduğunuz bir kodu sitenize yapıştırdıktan sonra olur. Buda, kodu yanlış dosyaya yada doğru dosyaya olsa bile dosyanın içindeki yanlış satırlara yapıştırmanızdan kaynaklanabilir. Eğer böyle bir yanlışlık yaptıktan sonra tüm siteniz beyaz sayfa hatası verirse ilk yapmanız gereken şey derin bir nefes almak.

Sonrasıda FTP  yada cPanel üzerinden dosya yöneticisine bağlanmak. FTP ile sitenize bağlandıktan sonra kodu en son hangi dosyanın içine yapıştırdıysanız (yani hatayı almadan hemen öncesi) dosyayı bulup içerisinden yapıştırdığınız kodu silmeniz ve kaydetmeniz olacaktır. Bunu yaptıktan sonra siteniz düzelip eski haline gelecektir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Parse error: syntax error, unexpected $end Hatası WordPress  başlıklı yazımdan faydalanabilirsiniz.

Wp-admin beyaz sayfa hatası alan, wp-admine giremiyorum diyen wordpress kullanıcıları, umarım bu hataya neden olacak tüm durumları ana başlıklarıyla anlatmam işinize yaramıştır. Yazdıklarımı uygulamaya çalışırken problem yaşadıysanız, yorum olarak bana geri bildirim iletin, en kısa zamanda cevaplayıp elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Umarım Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur.Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

#WordpressHataları #WordpressMySQL #WordpressphpMyAdmin #WordpressWpadmin

%d blogcu bunu beğendi: