Yanıyoruz: Cizre’de 49,1 Derece ile Türkiye Sıcaklık Rekoru Kırıldı

Türkiye, sonuç günlerin genişlik hamam günlerinden geçiyor. Yaz mevsiminin etkisiyle artan sıcaklıklar, vatandaşları bunaltmaya başlamış durumda. Nakız böyle olunca birlikte farklı yerlerden sıcaklıklık rekorlarının kırıldığına dair istihbarat geliyor. Fakat Şırnak’ın Cizre ilçesinde, parçalanmamış bu rekorları aşan tıpkı gelişme yaşandı. Termometrelerin 49,1 santigrat dereceyi gösterdiği ilçede Türkiye’nin arz faziletli şule değeri ölçülü oldu. 

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nün verilerine göre bugüne kadarki sunma faziletkâr yalın, yine Cizre’de ölçülmüştü. Kaydedilen alaz değeri ise 49 santigrat dereceydi. Yaşanan sonuç gelişmeyle bu rekor ayrımsız posta henüz kırılmış oldu. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nün kaydettiği verilere bakarak Türkiye’deki en yüksek kıvılcım, çıktı 49,1 santigrat basamak.

Erdemli sıcaklıklar, ülkenin dört bir yanında kendini göstermeye devam ediyor

Yüksek sıcaklık

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, bundan iki hafta evvel yaptığı bire bir açıklamada Türkiye’nin yunak albeni dalgası altına gireceğini açıklamıştı. Konuyla ilgili ayrımsız ihtar yayınlayan alım, yüksek sıcaklıkların 21 Orak Ayı (zaman) saat 18:00’e kadar devam edeceğini açıklamıştı. hava raporu verilerine baktığımızda, önümüzdeki günlerde benzeri nebze birlikte olsa serinleyeceğiz kadar görünüyor. Fakat bu serinleme, galiba kip çoğumuz için ehliyetli kaçınan.

Efdal sıcaklıklar bazılarımız için iyi olsa üstelik hele dışarıdayken, bu duruma ilgi emreylemek gerekiyor. Zira zaman çarpması ve yanık kadar olaylar, bu süreçte sıklıkla yaşanabilen problemler arasında kayran alıyor. Uzmanlar, alelhusus dahi sağlık problemi olan vatandaşların öğle vakti saatlerinde dışarıda olmaması gerektiği tavsiyesini verirken, dışarı çıkan vatandaşların de çağ gözlüğü ve şapka kabil aksesuarlar kullanmaları gerektiğini söylüyorlar.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: