Yılın Bilim Kurgu Filmi Olmaya Aday Dune’dan Türkçe Altyazılı Yeni Fragman Geldi

Sinemaseverler ve alelhusus bile fen vasıta severler amacıyla senenin sunma coşku donör yapımlarından biri olmaya aday filmlerin başında Dune geliyor. Direktör koltuğunda Blade Runner 2049 ve Arrival kadar filmleriyle hatırladığımız Dennis Villeneuve’un oturduğu yapım, Frank Herbert’ın bili miftah edebiyatının yeryüzü mehabetli eserlerinden biri namına kabul edilen benzeri isimli serisinden uyarlanan ikinci film.

Dune, beyaz perdeye önce namına 1984 yılında taşınmıştı ve bu etkileyici hikayenin yeni uyarlamasını mufassal zamandır bekliyorduk. Ancak film pandeminin etkisiyle ince süre boyunca vizyona giremedi. Film üzere seçilen yeni kavrayış tarihi ise 15 Ekim.

Filmden kullanılmamış ayrımsız tanıtma filmi geldi:

Dune

Kadrosunda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Javier Bardem ve Jason Momoa gibi mütehammil haddinden fazla kalburüstü ismi bulunduran Dune’dan heyecanımızı körükleyecek kullanılmamış tıpkı fragman geldi. Eli Nimetli artağan gezegenler arası cenk ve gelişim meşbu sahnelerle karşımıza gelmeye hazırlanan imal, bu senenin sunu iddialı marifet vasıta filmlerinden biri.

Filmde Arrakis isimli tıpkı çöl gezegeni amacıyla verilen mücadeleyi izleyeceğiz. Galaksinin yer kızıl madeninin çokça bulunduğu bu gezegeni arama altında sancımak talip güçler arasındaki savaş, bize misilsiz sahneler sunacak gibi görünüyor. Ancak bu filmin hikayesi, orijinal hikayenin sadece ilk kısmını ele alıyor. Filmin muhtemel başarıyı yakalaması durumunda bitmeme filmlerinin gelmesi bekleniyor. 

Dune ülkemizde 15 Ekim’da vizyona girecek ve vizyona girmeden önceki acun prömiyerini düzenlemek amacıyla 3 Eylül’birlikte 78. Venedik Film Festivali’ne uğrayacak. O dönemde pandeminin baştan sinema salonlarını kapatmamasını dileyerek heyecanla bekliyoruz.

Dune’un Türki altyazılı fragmanı:

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: