Yiyorum Yiyorum Kilogram Alamıyorum Diyenlerin Sırrı Açıklandı: Kilo Almayı Karşılayıcı Eşsiz Tıpkısı Geniş Keşfedildi

“Gerçekte ego haddinden fazla kemirmek yiyorum amma kilo alamıyorum” sözünü illaki duymuşsunuzdur. Zaman, genelde arkadaşlarımızdan duyduğumuz bu sözün kalıtım bilimi boyutuna nazil bir araştırma ile karşınızdayız. Az Çok şümullü olduğunu erinçli söyleyebileceğimiz bu araştırma, ne genlerin obeziteye hangi büyüklüğünde etkin olduğuna odaklanıyor.

Bu araştırma sırasında obeziteye alın koruyucu ve az çok bulunmaz görülen bir jen keşfedildi. Bu jen, kilo almayı az çok print hale getirdiğinden kişilerin obezite sınırına ulaşmasını az çok zorlaştırıyor. Ayrıca bahsettiğimiz gen o büyüklüğünde nadir ki 3 binde 1 görülüyor. İşte detaylar:

640.000 ’den fazla katılımcının DNA dizilimleri incelendi

Obezite

Egzersiz ve uygun aynı diyet programının obeziteye alın enerjik olduğunu hepimiz biliyor olsak bile bu hastalığın ortaya çıkmasında kişinin genlerinin da etken olduğunu bilmemiz gerekir. Genlere göre bire bir bireyin çokça birkaç yiyip bir lahzada obeziteye yakalanma ihtimali olduğu kabilinden haddinden fazla aşkın yiyip hastalıktan ırak kalması birlikte benzer ağıl geliyor. Araştırı birlikte cümle namına bu farklı genlere odaklanıyor.

Yapılan araştırmada 640.000 ’den fazla kişinin genom dizilimleri incelendi. Daha sonradan araştırmacılar, bu kişilerin yüksek veya bağan vücut kitle indeksine (BMI) cemaat olmasına sebep olan genlerdeki mutasyonları gözden geçirdi. Vücut kütle indeksini etkilediği sonucuna varılan 16 genden beşinin, G proteinine kenetlenmiş olan reseptörlerle (GPCR) etkileşime geçtiği görüldü. Bu üstelik beynimizin açlık ve metabolizma kısımlarıyla ilgilenen hipotalamus bölgesinde dahi görülen bu genlerin, ağırlığı etkilediğine meni ediyor.

Yemek

Bu 5 genden birinin çeşidi olan GPR75 ’in gövde yığın indeksinde genişlik şişman etkiye cemaat olduğu ortaya çıktı. Yapılan gözlemlerde bu genin süreduran ayla getirilmiş aynı kopyasını haiz kişilerin, genin çalışır halde bulunduğu kişilere bakarak gövde kütle indeksinde 5,3 kg elan belli belirsiz olduğu ve obezite ihtimallerinin yarıya kadar düştüğü ortaya çıktı.

Sağlamasını fethetmek için bu genin enerjik olmayan kopyasıyla fareler üstünde üstelik gözlemler fail araştırmacılar benzeri sonuçlara vardı. Söylediğimiz kadar GPR75 ’in deli dolu sıfır versiyonu o kadar bulunmaz ki 3 binde 1 görülüyor. Bu araştırmanın metabolizmayla ilişkin eksantrik hastalıklarda da geçerli olacağı söyleniyor. İlginç bilgiler içeren araştırmanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: