YouTube, Kullanıcıların İçerik Üreticileri Destekleyebileceği Yepyeni Bir Özellik Test Ediyor: Süper Teşekkür

Dünyanın sunma büyük çevrimiçi video paylaşım platformu YouTube, içerik üreticiler amacıyla bakir bir mal edinim yöntemini test etmeye başladı. Şirketin resmi blog sayfasından duyurulan ve şimdilik beta kapsamında olan bu özellik, kullanıcıların içerik üreticilere “Süper Teşekkür” (Super Thanks) yoluyla bahşiş bırakmalarını sağlayacak. Olur bozukluk kahve parası dedik?

YouTube’un test etmeye başladığı Süper Teşekkürname özelliği, bir videoya makul ayrımsız tutarda bindi olunabilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, destekledikleri muhteva üreticilerine minimini birlikte olsa destek verebilecekler. Şimdilik 68 ülkede kullanılabilir kuzuluk getirilen Süper Teşekkür, önümüzdeki dönemlerde dünya geneline yayılacak. Türkiye‘deki zımni üreticiler, bu özelliği kullanabilmek üzere bir süre daha araştırmak durumundalar.

YouTube’un Süper Teşekkür özelliği böyle görünüyor

YouTube Super Thanks

YouTube’un 68 ülkede sınav etmeye başladığı Süper Teşekkür özelliği ile 2 dolar, 5 dolar, 10 dolar ve 50 dolar görünmek için dört farklı miktarda ifa yapılabiliyor. Iştirak, bu denk seçeneklerin KÖLE amacıyla makbul olduğunu, sair ülkelerde ise bu fiyatların eşdeğer tutarlarında seçenekler oluşturulacağını ifade ediyor. Süper Teşekkür özelliği ile ayrımsız videoya istimara fail kullanıcı, balonların olduğu ayrımsız animasyon görecek. Antrparantez bu şekilde yapılan tıpkı değerlendirme, içerik üreticinin da görebileceği şekilde farklı benzeri tasarımla gösterilecek.

Süper Teşekkürname özelliği, YouTube’un zifos hazırda kullanılabilen Super Chat ve Super Stickers özelliklerinin tıpkı uzantısıymış kadar görünüyor. Bu özellikler, mazruf üreticilerin naklen yayın sırasında servet kazanmasını sağlayıcı ekstra içeriklerdi. Süper Teşekkürname özelliği birlikte benzeri videoya standart tasarımın dışında mukannen bire bir bedel ödenerek yorumlar yapılabilmesini sağlayacak.

Süper Teşekkürname özelliğinin şimdiden kullanılabildiği ülkeler

Almanya, Amerika Mürekkep Devletleri, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Müttehit Kraliyet, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Ekvador, Halk Salvador, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Cenup Afrika, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Cenup Kore, Hindistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong, Hırvatistan, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Meksika, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Şili, Tayvan, Uganda, Uruguay, Kullanılmamış Zelanda, Yunanistan.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: